City Championships

Schedules

February 16th, 2018 - March 26th, 2018Pee Wee 4

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 4 Bow River 4 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 3, 12:45pm Joe Kryczka
      2 Visitor Bow Valley 4
    • GAME #1
      Mar. 3, 12:45pm Joe Kryczka
      4 Home Bow River 4
      VS
      2 Visitor Bow Valley 4
    • 1 Glenlake 4 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 3, 11:15am Joe Kryczka
      5 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #2
      Mar. 3, 11:15am Joe Kryczka
      1 Home Glenlake 4
      VS
      5 Visitor Crowfoot 3
    • 4 Trails West 4 Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 3, 9:45am Joe Kryczka
      1 Visitor McKnight 3
    • GAME #3
      Mar. 3, 9:45am Joe Kryczka
      4 Home Trails West 4
      VS
      1 Visitor McKnight 3
    • 4 Simons Valley 3 Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 8:15am Joe Kryczka
      2 Visitor Blackfoot 3
    • GAME #4
      Mar. 3, 8:15am Joe Kryczka
      4 Home Simons Valley 3
      VS
      2 Visitor Blackfoot 3
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 9 Mavericks 3 Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 4, 1:15pm Brentwood Sportsplex
      1 Visitor Bow River 4
    • GAME #5
      Mar. 4, 1:15pm Brentwood Sportsplex
      9 Home Mavericks 3
      VS
      1 Visitor Bow River 4
    • 4 Springbank 4 Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 4, 11:45am Brentwood Sportsplex
      5 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #6
      Mar. 4, 11:45am Brentwood Sportsplex
      4 Home Springbank 4
      VS
      5 Visitor Crowfoot 3
    • 4 Southwest 4 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 4, 10:15am Brentwood Sportsplex
      3 Visitor Trails West 4
    • GAME #7
      Mar. 4, 10:15am Brentwood Sportsplex
      4 Home Southwest 4
      VS
      3 Visitor Trails West 4
    • 3 NW Warriors 3 Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 4, 8:45am Brentwood Sportsplex
      2 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #8
      Mar. 4, 8:45am Brentwood Sportsplex
      3 Home NW Warriors 3
      VS
      2 Visitor Simons Valley 3

    • BRACKET B
    • 9 Springbank 4 Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 6:45pm Murray Copot
      5 Visitor Bow Valley 4
    • GAME #9
      Mar. 9, 6:45pm Murray Copot
      9 Home Springbank 4
      VS
      5 Visitor Bow Valley 4
    • 6 Bow River 4 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 9, 8:15pm Murray Copot
      2 Visitor Glenlake 4
    • GAME #10
      Mar. 9, 8:15pm Murray Copot
      6 Home Bow River 4
      VS
      2 Visitor Glenlake 4
    • 3 Simons Valley 3 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 9, 7:00pm Shouldice
      2 Visitor McKnight 3
    • GAME #11
      Mar. 9, 7:00pm Shouldice
      3 Home Simons Valley 3
      VS
      2 Visitor McKnight 3
    • 5 Trails West 4 Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 9, 8:30pm Shouldice
      2 Visitor Blackfoot 3
    • GAME #12
      Mar. 9, 8:30pm Shouldice
      5 Home Trails West 4
      VS
      2 Visitor Blackfoot 3
  • Round 3

    BRACKET A
    • 3 Mavericks 3 Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 10, 8:15pm Oakridge
      0 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #13
      Mar. 10, 8:15pm Oakridge
      3 Home Mavericks 3
      VS
      0 Visitor Crowfoot 3
    • 7 Southwest 4 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 10, 6:45pm Oakridge
      1 Visitor NW Warriors 3
    • GAME #14
      Mar. 10, 6:45pm Oakridge
      7 Home Southwest 4
      VS
      1 Visitor NW Warriors 3

    • BRACKET B
    • 7 Springbank 4 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 10, 5:15pm Oakridge
      4 Visitor Bow River 4
    • GAME #15
      Mar. 10, 5:15pm Oakridge
      7 Home Springbank 4
      VS
      4 Visitor Bow River 4
    • 1 Simons Valley 3 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 10, 3:45pm Oakridge
      6 Visitor Trails West 4
    • GAME #16
      Mar. 10, 3:45pm Oakridge
      1 Home Simons Valley 3
      VS
      6 Visitor Trails West 4
  • Round 4

    BRACKET A
    • 5 Mavericks 3 Home
      GAME #19
      VS
      Mar. 13, 7:15pm Murray Copot
      4 Visitor Southwest 4
    • GAME #19
      Mar. 13, 7:15pm Murray Copot
      5 Home Mavericks 3
      VS
      4 Visitor Southwest 4

    • BRACKET B
    • 3 NW Warriors 3 Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 11, 12:30pm Village Square 2
      5 Visitor Springbank 4
    • GAME #17
      Mar. 11, 12:30pm Village Square 2
      3 Home NW Warriors 3
      VS
      5 Visitor Springbank 4
    • 1 Crowfoot 3 Home
      GAME #18
      VS
      Mar. 11, 11:00am Village Square 2
      6 Visitor Trails West 4
    • GAME #18
      Mar. 11, 11:00am Village Square 2
      1 Home Crowfoot 3
      VS
      6 Visitor Trails West 4
  • Round 5

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 3 Springbank 4 Home
      GAME #20
      VS
      Mar. 13, 5:45pm Murray Copot
      5 Visitor Trails West 4
    • GAME #20
      Mar. 13, 5:45pm Murray Copot
      3 Home Springbank 4
      VS
      5 Visitor Trails West 4
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 4 Southwest 4 Home
      GAME #21
      VS
      Mar. 17, 3:00pm Stew Hendry
      7 Visitor Trails West 4
    • GAME #21
      Mar. 17, 3:00pm Stew Hendry
      4 Home Southwest 4
      VS
      7 Visitor Trails West 4
  • Final

    • 2 Mavericks 3 Home
      GAME #22
      VS
      Mar. 18, 5:00pm Max Bell - Arena 2
      3 Visitor Trails West 4
    • GAME #22
      Mar. 18, 5:00pm Max Bell - Arena 2
      2 Home Mavericks 3
      VS
      3 Visitor Trails West 4
  • Final

    • 1 Trails West 4 Home
      GAME #23
      VS
      Mar. 21, 8:30pm Stu Peppard
      7 Visitor Mavericks 3
    • GAME #23
      Mar. 21, 8:30pm Stu Peppard
      1 Home Trails West 4
      VS
      7 Visitor Mavericks 3
  • Champion

    2017/2018
    City Championships

February 16th, 2018 - March 26th, 2018Pee Wee 4

Round 1
Mar. 3, 12:45pm #1
Joe Kryczka
4 H Bow River 4
2 V Bow Valley 4
Mar. 3, 11:15am #2
Joe Kryczka
1 H Glenlake 4
5 V Crowfoot 3
Mar. 3, 9:45am #3
Joe Kryczka
4 H Trails West 4
1 V McKnight 3
Mar. 3, 8:15am #4
Joe Kryczka
4 H Simons Valley 3
2 V Blackfoot 3
Mavericks 3 has a bye to Round 2
Springbank 4 has a bye to Round 2
Southwest 4 has a bye to Round 2
NW Warriors 3 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 4, 1:15pm #5
Brentwood Sportsplex
9 H Mavericks 3
1 V Bow River 4
Mar. 10, 8:15pm #13
Oakridge
3 H Mavericks 3
0 V Crowfoot 3
Mar. 13, 7:15pm #19

semi
Murray Copot
5 H Mavericks 3
4 V Southwest 4
Mar. 4, 11:45am #6
Brentwood Sportsplex
4 H Springbank 4
5 V Crowfoot 3
Mar. 4, 10:15am #7
Brentwood Sportsplex
4 H Southwest 4
3 V Trails West 4
Mar. 10, 6:45pm #14
Oakridge
7 H Southwest 4
1 V NW Warriors 3
Mar. 4, 8:45am #8
Brentwood Sportsplex
3 H NW Warriors 3
2 V Simons Valley 3

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 9, 6:45pm #9
Murray Copot
9 H Springbank 4
5 V Bow Valley 4
Mar. 10, 5:15pm #15
Oakridge
7 H Springbank 4
4 V Bow River 4
Mar. 11, 12:30pm #17
Village Square 2
3 H NW Warriors 3
5 V Springbank 4
Mar. 13, 5:45pm #20
Murray Copot
3 H Springbank 4
5 V Trails West 4
Mar. 17, 3:00pm #21

semi
Stew Hendry
4 H Southwest 4
7 V Trails West 4
Mar. 9, 8:15pm #10
Murray Copot
6 H Bow River 4
2 V Glenlake 4
Mar. 9, 7:00pm #11
Shouldice
3 H Simons Valley 3
2 V McKnight 3
Mar. 10, 3:45pm #16
Oakridge
1 H Simons Valley 3
6 V Trails West 4
Mar. 11, 11:00am #18
Village Square 2
1 H Crowfoot 3
6 V Trails West 4
Mar. 9, 8:30pm #12
Shouldice
5 H Trails West 4
2 V Blackfoot 3

Championship Final

Mar. 18, 5:00pm #22
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #19 VS Winner of Game #21
Mavericks 3
Trails West 4
2 - 3
Max Bell - Arena 2 - Mar. 18, 5:00pm

Championship Final

Mar. 21, 8:30pm #23
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #22 VS Loser of Game #22
Trails West 4
Mavericks 3
1 - 7
Stu Peppard - Mar. 21, 8:30pm

Champion

Loser of Game #22

Mavericks 3


2017/2018 City Championships

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils