City Championships

Schedules

February 26th, 2013 - March 19th, 2013Bantam 2

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 4 TBD Home
      GAME #1
      VS
      Feb. 26, 8:15pm Max Bell Centre 2
      0 Visitor Saints 1
    • GAME #1
      Feb. 26, 8:15pm Max Bell Centre 2
      4 Home TBD
      VS
      0 Visitor Saints 1
    • 0 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #2
      VS
      Feb. 26, 8:15pm Rose Kohn
      2 Visitor Springbank 2
    • GAME #2
      Feb. 26, 8:15pm Rose Kohn
      0 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      2 Visitor Springbank 2
    • 3 TBD Home
      GAME #3
      VS
      Feb. 26, 8:15pm Village Square 1
      0 Visitor Crowfoot 2
    • GAME #3
      Feb. 26, 8:15pm Village Square 1
      3 Home TBD
      VS
      0 Visitor Crowfoot 2
    • 4 Shaw Meadows 1 Home
      GAME #4
      VS
      Feb. 27, 8:45pm Optimist
      2 Visitor Lake Bonavista 1 Breakers
    • GAME #4
      Feb. 27, 8:45pm Optimist
      4 Home Shaw Meadows 1
      VS
      2 Visitor Lake Bonavista 1 Breakers
  • Round 2

    BRACKET A
    • 0 Winner of Game #1 Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 2, 1:00pm Trico Centre 1
      3 Visitor Springbank 2
    • GAME #5
      Mar. 2, 1:00pm Trico Centre 1
      0 Home Winner of Game #1
      VS
      3 Visitor Springbank 2
    • 3 Winner of Game #3 Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 2, 2:30pm Trico Centre 1
      2 Visitor Shaw Meadows 1
    • GAME #6
      Mar. 2, 2:30pm Trico Centre 1
      3 Home Winner of Game #3
      VS
      2 Visitor Shaw Meadows 1

    • BRACKET B
    • 3 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 2, 1:45pm Murray Copot
      2 Visitor Saints 1
    • GAME #7
      Mar. 2, 1:45pm Murray Copot
      3 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      2 Visitor Saints 1
    • 4 Lake Bonavista 1 Breakers Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 2, 3:15pm Murray Copot
      5 Visitor Crowfoot 2
    • GAME #8
      Mar. 2, 3:15pm Murray Copot
      4 Home Lake Bonavista 1 Breakers
      VS
      5 Visitor Crowfoot 2
  • Round 3

    BRACKET A
    • 0 Springbank 2 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 9, 4:30pm Springbank - Red Dutton
      2 Visitor Winner of Game #6
    • GAME #11
      Mar. 9, 4:30pm Springbank - Red Dutton
      0 Home Springbank 2
      VS
      2 Visitor Winner of Game #6

    • BRACKET B
    • 8 Shaw Meadows 1 Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 4, 7:00pm Frank McCool
      1 Visitor Bow Valley 2 Flames
    • GAME #9
      Mar. 4, 7:00pm Frank McCool
      8 Home Shaw Meadows 1
      VS
      1 Visitor Bow Valley 2 Flames
    • 6 Loser of Game #5 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 4, 8:30pm Frank McCool
      4 Visitor Crowfoot 2
    • GAME #10
      Mar. 4, 8:30pm Frank McCool
      6 Home Loser of Game #5
      VS
      4 Visitor Crowfoot 2
  • Round 4

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 3 Shaw Meadows 1 Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 9, 6:15pm Springbank - Red Dutton
      1 Visitor Winner of Game #10
    • GAME #12
      Mar. 9, 6:15pm Springbank - Red Dutton
      3 Home Shaw Meadows 1
      VS
      1 Visitor Winner of Game #10
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 3 Springbank 2 Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 11, 7:00pm Frank McCool
      2 Visitor Shaw Meadows 1
    • GAME #13
      Mar. 11, 7:00pm Frank McCool
      3 Home Springbank 2
      VS
      2 Visitor Shaw Meadows 1
  • Finals

    • 1 Winner of Game #11 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 13, 6:45pm Henry Viney
      3 Visitor Springbank 2
    • GAME #14
      Mar. 13, 6:45pm Henry Viney
      1 Home Winner of Game #11
      VS
      3 Visitor Springbank 2
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

February 26th, 2013 - March 19th, 2013Bantam 2

Round 1
Feb. 26, 8:15pm #1
Max Bell Centre 2
4 H TBD
0 V Saints 1
Feb. 26, 8:15pm #2
Rose Kohn
0 H Bow Valley 2 Flames
2 V Springbank 2
Feb. 26, 8:15pm #3
Village Square 1
3 H TBD
0 V Crowfoot 2
Feb. 27, 8:45pm #4
Optimist
4 H Shaw Meadows 1
2 V Lake Bonavista 1 Breakers
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Mar. 2, 1:00pm #5
Trico Centre 1
0 H Winner of Game #1
3 V Springbank 2
Mar. 9, 4:30pm #11

semi
Springbank - Red Dutton
0 H Springbank 2
2 V Winner of Game #6
Mar. 2, 2:30pm #6
Trico Centre 1
3 H Winner of Game #3
2 V Shaw Meadows 1

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Semi-Finals
Mar. 2, 1:45pm #7
Murray Copot
3 H Bow Valley 2 Flames
2 V Saints 1
Mar. 4, 7:00pm #9
Frank McCool
8 H Shaw Meadows 1
1 V Bow Valley 2 Flames
Mar. 9, 6:15pm #12
Springbank - Red Dutton
3 H Shaw Meadows 1
1 V Winner of Game #10
Mar. 11, 7:00pm #13

semi
Frank McCool
3 H Springbank 2
2 V Shaw Meadows 1
Mar. 2, 3:15pm #8
Murray Copot
4 H Lake Bonavista 1 Breakers
5 V Crowfoot 2
Mar. 4, 8:30pm #10
Frank McCool
6 H Loser of Game #5
4 V Crowfoot 2

Championship Final

Mar. 13, 6:45pm #14
- HOME - - VISITOR -
VS Winner of Game #13
Winner of Game #11 Springbank 2
1 - 3
Henry Viney - Mar. 13, 6:45pm

Championship Final

Mar. 19, 7:45pm #15
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #14 VS
Springbank 2
Loser of Game #14
5 - 4
Max Bell Centre 2 - Mar. 19, 7:45pm

Champion

Winner of Game #14

Springbank 2