Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Midget 4 Red

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 6 Blackfoot 4 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 5:15pm Edge - Arena 2
      1 Visitor Southside 4
    • GAME #1
      Jan. 12, 5:15pm Edge - Arena 2
      6 Home Blackfoot 4
      VS
      1 Visitor Southside 4
    • 1 Bow Valley 4 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 6:45pm Edge - Arena 2
      7 Visitor Southwest 4 Blue
    • GAME #2
      Jan. 12, 6:45pm Edge - Arena 2
      1 Home Bow Valley 4
      VS
      7 Visitor Southwest 4 Blue
    • 1 Southwest 4 Gold Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 7:15pm Springbank - Joe Phillips
      7 Visitor NW Warriors 4
    • GAME #3
      Jan. 12, 7:15pm Springbank - Joe Phillips
      1 Home Southwest 4 Gold
      VS
      7 Visitor NW Warriors 4
    • 2 Glenlake 4 Blue Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 8:45pm Springbank - Joe Phillips
      3 Visitor Glenlake 4 Green
    • GAME #4
      Jan. 12, 8:45pm Springbank - Joe Phillips
      2 Home Glenlake 4 Blue
      VS
      3 Visitor Glenlake 4 Green
  • Round 2

    BRACKET A
    • 1 Blackfoot 4 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 7:00pm Trico Centre 2
      2 Visitor Southwest 4 Blue
    • GAME #5
      Jan. 13, 7:00pm Trico Centre 2
      1 Home Blackfoot 4
      VS
      2 Visitor Southwest 4 Blue
    • 1 NW Warriors 4 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 8:30pm Trico Centre 2
      3 Visitor Glenlake 4 Green
    • GAME #6
      Jan. 13, 8:30pm Trico Centre 2
      1 Home NW Warriors 4
      VS
      3 Visitor Glenlake 4 Green

    • BRACKET B
    • 9 Southside 4 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 6:15pm Rose Kohn
      3 Visitor Bow Valley 4
    • GAME #7
      Jan. 13, 6:15pm Rose Kohn
      9 Home Southside 4
      VS
      3 Visitor Bow Valley 4
    • 0 Southwest 4 Gold Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 7:45pm Rose Kohn
      4 Visitor Glenlake 4 Blue
    • GAME #8
      Jan. 13, 7:45pm Rose Kohn
      0 Home Southwest 4 Gold
      VS
      4 Visitor Glenlake 4 Blue
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 2 Southwest 4 Blue Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 14, 9:45pm Ernie Starr
      1 Visitor Glenlake 4 Green
    • GAME #9
      Jan. 14, 9:45pm Ernie Starr
      2 Home Southwest 4 Blue
      VS
      1 Visitor Glenlake 4 Green

    • BRACKET B
    • 2 Southside 4 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 14, 9:45pm Murray Copot
      6 Visitor Glenlake 4 Blue
    • GAME #10
      Jan. 14, 9:45pm Murray Copot
      2 Home Southside 4
      VS
      6 Visitor Glenlake 4 Blue
  • Final

    • 2 Southwest 4 Blue Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 19, 1:15pm Max Bell - Ken Bracko Arena
      6 Visitor Glenlake 4 Blue
    • GAME #11
      Jan. 19, 1:15pm Max Bell - Ken Bracko Arena
      2 Home Southwest 4 Blue
      VS
      6 Visitor Glenlake 4 Blue
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Midget 4 Red

Round 1
Jan. 12, 5:15pm #1
Edge - Arena 2
6 H Blackfoot 4
1 V Southside 4
Jan. 12, 6:45pm #2
Edge - Arena 2
1 H Bow Valley 4
7 V Southwest 4 Blue
Jan. 12, 7:15pm #3
Springbank - Joe Phillips
1 H Southwest 4 Gold
7 V NW Warriors 4
Jan. 12, 8:45pm #4
Springbank - Joe Phillips
2 H Glenlake 4 Blue
3 V Glenlake 4 Green
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 7:00pm #5
Trico Centre 2
1 H Blackfoot 4
2 V Southwest 4 Blue
Jan. 14, 9:45pm #9

semi
Ernie Starr
2 H Southwest 4 Blue
1 V Glenlake 4 Green
Jan. 13, 8:30pm #6
Trico Centre 2
1 H NW Warriors 4
3 V Glenlake 4 Green

Bracket B

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 6:15pm #7
Rose Kohn
9 H Southside 4
3 V Bow Valley 4
Jan. 14, 9:45pm #10

semi
Murray Copot
2 H Southside 4
6 V Glenlake 4 Blue
Jan. 13, 7:45pm #8
Rose Kohn
0 H Southwest 4 Gold
4 V Glenlake 4 Blue

Championship Final

Jan. 19, 1:15pm #11
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #9 VS Winner of Game #10
Southwest 4 Blue
Glenlake 4 Blue
2 - 6
Max Bell - Ken Bracko Arena - Jan. 19, 1:15pm

Champion

Winner of Game #10

Glenlake 4 Blue


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils