City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Midget 4

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 1 Saints 2 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 6:30pm Brentwood Sportsplex
      9 Visitor Blackfoot 3
    • GAME #1
      Mar. 2, 6:30pm Brentwood Sportsplex
      1 Home Saints 2
      VS
      9 Visitor Blackfoot 3
    • 7 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 8:00pm Brentwood Sportsplex
      2 Visitor Saints 3
    • GAME #2
      Mar. 2, 8:00pm Brentwood Sportsplex
      7 Home Shaw Meadows 2
      VS
      2 Visitor Saints 3
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 5 McKnight 3 Mustangs Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 3, 3:45pm Crowchild - Blue
      3 Visitor Blackfoot 3
    • GAME #3
      Mar. 3, 3:45pm Crowchild - Blue
      5 Home McKnight 3 Mustangs
      VS
      3 Visitor Blackfoot 3
    • 2 Southland 3 Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 5:15pm Crowchild - Blue
      1 Visitor Bow Valley 3 Flames
    • GAME #4
      Mar. 3, 5:15pm Crowchild - Blue
      2 Home Southland 3
      VS
      1 Visitor Bow Valley 3 Flames
    • 3 Springbank 3 Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 6:45pm Crowchild - Blue
      2 Visitor Shaw Meadows 2
    • GAME #5
      Mar. 3, 6:45pm Crowchild - Blue
      3 Home Springbank 3
      VS
      2 Visitor Shaw Meadows 2
    • 8 Crowchild 3 Blackhawks Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 8:15pm Crowchild - Blue
      1 Visitor Simons Valley 2
    • GAME #6
      Mar. 3, 8:15pm Crowchild - Blue
      8 Home Crowchild 3 Blackhawks
      VS
      1 Visitor Simons Valley 2

    • BRACKET B
    • 5 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 8, 8:00pm Murray Copot
      1 Visitor Saints 2
    • GAME #7
      Mar. 8, 8:00pm Murray Copot
      5 Home Shaw Meadows 2
      VS
      1 Visitor Saints 2
    • 4 Simons Valley 2 Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 8, 9:30pm Murray Copot
      5 Visitor Saints 3
    • GAME #8
      Mar. 8, 9:30pm Murray Copot
      4 Home Simons Valley 2
      VS
      5 Visitor Saints 3
  • Round 3

    BRACKET A
    • 2 McKnight 3 Mustangs Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 12:00pm George Blundun
      0 Visitor Southland 3
    • GAME #9
      Mar. 9, 12:00pm George Blundun
      2 Home McKnight 3 Mustangs
      VS
      0 Visitor Southland 3
    • 3 Springbank 3 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 9, 4:45pm Flames Community Arenas - Blue
      4 Visitor Crowchild 3 Blackhawks
    • GAME #10
      Mar. 9, 4:45pm Flames Community Arenas - Blue
      3 Home Springbank 3
      VS
      4 Visitor Crowchild 3 Blackhawks

    • BRACKET B
    • 3 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 10, 5:30pm Village Square 2
      2 Visitor Blackfoot 3
    • GAME #11
      Mar. 10, 5:30pm Village Square 2
      3 Home Shaw Meadows 2
      VS
      2 Visitor Blackfoot 3
    • 2 Saints 3 Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 10, 7:00pm Village Square 2
      5 Visitor Bow Valley 3 Flames
    • GAME #12
      Mar. 10, 7:00pm Village Square 2
      2 Home Saints 3
      VS
      5 Visitor Bow Valley 3 Flames
  • Round 4

    BRACKET A
    • 0 McKnight 3 Mustangs Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 15, 8:00pm Murray Copot
      3 Visitor Crowchild 3 Blackhawks
    • GAME #15
      Mar. 15, 8:00pm Murray Copot
      0 Home McKnight 3 Mustangs
      VS
      3 Visitor Crowchild 3 Blackhawks

    • BRACKET B
    • 0 Springbank 3 Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 11, 8:15pm Rose Kohn
      1 Visitor Shaw Meadows 2
    • GAME #13
      Mar. 11, 8:15pm Rose Kohn
      0 Home Springbank 3
      VS
      1 Visitor Shaw Meadows 2
    • 4 Southland 3 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 11, 9:45pm Rose Kohn
      3 Visitor Bow Valley 3 Flames
    • GAME #14
      Mar. 11, 9:45pm Rose Kohn
      4 Home Southland 3
      VS
      3 Visitor Bow Valley 3 Flames
  • Round 5

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 1 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 15, 9:30pm Murray Copot
      5 Visitor Southland 3
    • GAME #16
      Mar. 15, 9:30pm Murray Copot
      1 Home Shaw Meadows 2
      VS
      5 Visitor Southland 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 4 McKnight 3 Mustangs Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 16, 8:30pm Max Bell Centre 2
      3 Visitor Southland 3
    • GAME #17
      Mar. 16, 8:30pm Max Bell Centre 2
      4 Home McKnight 3 Mustangs
      VS
      3 Visitor Southland 3
  • Finals

    • 4 Crowchild 3 Blackhawks Home
      GAME #18
      VS
      Mar. 17, 5:15pm Henry Viney
      2 Visitor McKnight 3 Mustangs
    • GAME #18
      Mar. 17, 5:15pm Henry Viney
      4 Home Crowchild 3 Blackhawks
      VS
      2 Visitor McKnight 3 Mustangs
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Midget 4

Round 1
Mar. 2, 6:30pm #1
Brentwood Sportsplex
1 H Saints 2
9 V Blackfoot 3
Mar. 2, 8:00pm #2
Brentwood Sportsplex
7 H Shaw Meadows 2
2 V Saints 3
McKnight 3 Mustangs has a bye to Round 2
Southland 3 has a bye to Round 2
Bow Valley 3 Flames has a bye to Round 2
Springbank 3 has a bye to Round 2
Crowchild 3 Blackhawks has a bye to Round 2
Simons Valley 2 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 3:45pm #3
Crowchild - Blue
5 H McKnight 3 Mustangs
3 V Blackfoot 3
Mar. 9, 12:00pm #9
George Blundun
2 H McKnight 3 Mustangs
0 V Southland 3
Mar. 15, 8:00pm #15

semi
Murray Copot
0 H McKnight 3 Mustangs
3 V Crowchild 3 Blackhawks
Mar. 3, 5:15pm #4
Crowchild - Blue
2 H Southland 3
1 V Bow Valley 3 Flames
Mar. 3, 6:45pm #5
Crowchild - Blue
3 H Springbank 3
2 V Shaw Meadows 2
Mar. 9, 4:45pm #10
Flames Community Arenas - Blue
3 H Springbank 3
4 V Crowchild 3 Blackhawks
Mar. 3, 8:15pm #6
Crowchild - Blue
8 H Crowchild 3 Blackhawks
1 V Simons Valley 2

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 8, 8:00pm #7
Murray Copot
5 H Shaw Meadows 2
1 V Saints 2
Mar. 10, 5:30pm #11
Village Square 2
3 H Shaw Meadows 2
2 V Blackfoot 3
Mar. 11, 8:15pm #13
Rose Kohn
0 H Springbank 3
1 V Shaw Meadows 2
Mar. 15, 9:30pm #16
Murray Copot
1 H Shaw Meadows 2
5 V Southland 3
Mar. 16, 8:30pm #17

semi
Max Bell Centre 2
4 H McKnight 3 Mustangs
3 V Southland 3
Mar. 8, 9:30pm #8
Murray Copot
4 H Simons Valley 2
5 V Saints 3
Mar. 10, 7:00pm #12
Village Square 2
2 H Saints 3
5 V Bow Valley 3 Flames
Mar. 11, 9:45pm #14
Rose Kohn
4 H Southland 3
3 V Bow Valley 3 Flames

Championship Final

Mar. 17, 5:15pm #18
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #15 VS Winner of Game #17
Crowchild 3 Blackhawks
McKnight 3 Mustangs
4 - 2
Henry Viney - Mar. 17, 5:15pm

Champion

Winner of Game #15

Crowchild 3 Blackhawks