Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 6 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 7 NW Warriors 6 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 1:00pm WinSport B Joan Snyder
      3 Visitor Springbank 6
    • GAME #1
      Jan. 12, 1:00pm WinSport B Joan Snyder
      7 Home NW Warriors 6
      VS
      3 Visitor Springbank 6
    • 1 Crowfoot 6 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 2:30pm WinSport B Joan Snyder
      3 Visitor McKnight 6
    • GAME #2
      Jan. 12, 2:30pm WinSport B Joan Snyder
      1 Home Crowfoot 6
      VS
      3 Visitor McKnight 6
    • 1 Saints 5 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 8:15pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      7 Visitor Simons Valley 6
    • GAME #3
      Jan. 12, 8:15pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      1 Home Saints 5
      VS
      7 Visitor Simons Valley 6
  • Round 2

    BRACKET A
    • 6 NW Warriors 6 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 13, 9:15am Thorncliffe/Greenview
      2 Visitor McKnight 6
    • GAME #4
      Jan. 13, 9:15am Thorncliffe/Greenview
      6 Home NW Warriors 6
      VS
      2 Visitor McKnight 6

    • BRACKET B
    • 1 Crowfoot 6 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 10:45am Thorncliffe/Greenview
      3 Visitor Saints 5
    • GAME #5
      Jan. 13, 10:45am Thorncliffe/Greenview
      1 Home Crowfoot 6
      VS
      3 Visitor Saints 5
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 3 NW Warriors 6 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 15, 7:45pm Northeast Sportsplex - West
      2 Visitor Simons Valley 6
    • GAME #6
      Jan. 15, 7:45pm Northeast Sportsplex - West
      3 Home NW Warriors 6
      VS
      2 Visitor Simons Valley 6

    • BRACKET B
    • 2 Springbank 6 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 15, 8:00pm Northeast Sportsplex - East
      3 Visitor Saints 5
    • GAME #7
      Jan. 15, 8:00pm Northeast Sportsplex - East
      2 Home Springbank 6
      VS
      3 Visitor Saints 5
  • Final

    • 3 NW Warriors 6 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 19, 2:30pm Crowchild - Red
      2 Visitor Saints 5
    • GAME #8
      Jan. 19, 2:30pm Crowchild - Red
      3 Home NW Warriors 6
      VS
      2 Visitor Saints 5
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 6 North

Round 1
Jan. 12, 1:00pm #1
WinSport B Joan Snyder
7 H NW Warriors 6
3 V Springbank 6
Jan. 12, 2:30pm #2
WinSport B Joan Snyder
1 H Crowfoot 6
3 V McKnight 6
Jan. 12, 8:15pm #3
Rocky Ridge Enerplus Arena
1 H Saints 5
7 V Simons Valley 6
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 9:15am #4
Thorncliffe/Greenview
6 H NW Warriors 6
2 V McKnight 6
Jan. 15, 7:45pm #6

semi
Northeast Sportsplex - West
3 H NW Warriors 6
2 V Simons Valley 6

Bracket B

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 10:45am #5
Thorncliffe/Greenview
1 H Crowfoot 6
3 V Saints 5
Jan. 15, 8:00pm #7

semi
Northeast Sportsplex - East
2 H Springbank 6
3 V Saints 5

Championship Final

Jan. 19, 2:30pm #8
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #6 VS Winner of Game #7
NW Warriors 6
Saints 5
3 - 2
Crowchild - Red - Jan. 19, 2:30pm

Champion

Winner of Game #6

NW Warriors 6


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils