Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 2 South

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 6 Trails West 2 White Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 1:15pm Lake Bonavista
      0 Visitor Southwest 2
    • GAME #1
      Jan. 12, 1:15pm Lake Bonavista
      6 Home Trails West 2 White
      VS
      0 Visitor Southwest 2
    • 3 Lake Bonavista 2 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 2:30pm Lake Bonavista
      1 Visitor Trails West 2 Red
    • GAME #2
      Jan. 12, 2:30pm Lake Bonavista
      3 Home Lake Bonavista 2
      VS
      1 Visitor Trails West 2 Red
    • 1 Blackfoot 2 Gold Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 3:45pm Lake Bonavista
      3 Visitor Glenlake 2
    • GAME #3
      Jan. 12, 3:45pm Lake Bonavista
      1 Home Blackfoot 2 Gold
      VS
      3 Visitor Glenlake 2
    • 2 Bow Valley 2 Black Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 11:45am Frank McCool
      3 Visitor Bow Valley 2 White
    • GAME #4
      Jan. 12, 11:45am Frank McCool
      2 Home Bow Valley 2 Black
      VS
      3 Visitor Bow Valley 2 White
    • 2 Mavericks 2 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 1:00pm Frank McCool
      3 Visitor Blackfoot 2 Blue
    • GAME #5
      Jan. 12, 1:00pm Frank McCool
      2 Home Mavericks 2
      VS
      3 Visitor Blackfoot 2 Blue
  • Round 2

    BRACKET A
    • 2 Trails West 2 White Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 9:30am Oakridge
      3 Visitor Lake Bonavista 2
    • GAME #6
      Jan. 13, 9:30am Oakridge
      2 Home Trails West 2 White
      VS
      3 Visitor Lake Bonavista 2
    • 0 Glenlake 2 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 10:45am Oakridge
      1 Visitor Bow Valley 2 White
    • GAME #7
      Jan. 13, 10:45am Oakridge
      0 Home Glenlake 2
      VS
      1 Visitor Bow Valley 2 White

    • BRACKET B
    • 3 Trails West 2 Red Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 12:00pm Oakridge
      1 Visitor Blackfoot 2 Gold
    • GAME #8
      Jan. 13, 12:00pm Oakridge
      3 Home Trails West 2 Red
      VS
      1 Visitor Blackfoot 2 Gold
    • 4 Bow Valley 2 Black Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 1:15pm Oakridge
      2 Visitor Mavericks 2
    • GAME #9
      Jan. 13, 1:15pm Oakridge
      4 Home Bow Valley 2 Black
      VS
      2 Visitor Mavericks 2
  • Round 3

    BRACKET A
    • 1 Bow Valley 2 White Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 14, 7:00pm George Blundun
      4 Visitor Blackfoot 2 Blue
    • GAME #10
      Jan. 14, 7:00pm George Blundun
      1 Home Bow Valley 2 White
      VS
      4 Visitor Blackfoot 2 Blue

    • BRACKET B
    • 2 Southwest 2 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 14, 5:45pm George Blundun
      5 Visitor Trails West 2 Red
    • GAME #11
      Jan. 14, 5:45pm George Blundun
      2 Home Southwest 2
      VS
      5 Visitor Trails West 2 Red
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 5 Lake Bonavista 2 Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 16, 6:30pm Trico Centre 2
      1 Visitor Blackfoot 2 Blue
    • GAME #12
      Jan. 16, 6:30pm Trico Centre 2
      5 Home Lake Bonavista 2
      VS
      1 Visitor Blackfoot 2 Blue

    • BRACKET B
    • 3 Trails West 2 Red Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 16, 7:45pm Trico Centre 2
      0 Visitor Bow Valley 2 Black
    • GAME #13
      Jan. 16, 7:45pm Trico Centre 2
      3 Home Trails West 2 Red
      VS
      0 Visitor Bow Valley 2 Black
  • Final

    • 0 Lake Bonavista 2 Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 19, 6:00pm Great Plains Rink 1
      1 Visitor Trails West 2 Red
    • GAME #14
      Jan. 19, 6:00pm Great Plains Rink 1
      0 Home Lake Bonavista 2
      VS
      1 Visitor Trails West 2 Red
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 2 South

Bracket A

Round 1
Jan. 12, 1:15pm #1
Lake Bonavista
6 H Trails West 2 White
0 V Southwest 2
Jan. 12, 2:30pm #2
Lake Bonavista
3 H Lake Bonavista 2
1 V Trails West 2 Red
Jan. 12, 3:45pm #3
Lake Bonavista
1 H Blackfoot 2 Gold
3 V Glenlake 2
Jan. 12, 11:45am #4
Frank McCool
2 H Bow Valley 2 Black
3 V Bow Valley 2 White
Jan. 12, 1:00pm #5
Frank McCool
2 H Mavericks 2
3 V Blackfoot 2 Blue
Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 9:30am #6
Oakridge
2 H Trails West 2 White
3 V Lake Bonavista 2
Jan. 16, 6:30pm #12

semi
Trico Centre 2
5 H Lake Bonavista 2
1 V Blackfoot 2 Blue
Jan. 13, 10:45am #7
Oakridge
0 H Glenlake 2
1 V Bow Valley 2 White
Jan. 14, 7:00pm #10
George Blundun
1 H Bow Valley 2 White
4 V Blackfoot 2 Blue

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 12:00pm #8
Oakridge
3 H Trails West 2 Red
1 V Blackfoot 2 Gold
Jan. 14, 5:45pm #11
George Blundun
2 H Southwest 2
5 V Trails West 2 Red
Jan. 16, 7:45pm #13

semi
Trico Centre 2
3 H Trails West 2 Red
0 V Bow Valley 2 Black
Jan. 13, 1:15pm #9
Oakridge
4 H Bow Valley 2 Black
2 V Mavericks 2

Championship Final

Jan. 19, 6:00pm #14
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #12 VS Winner of Game #13
Lake Bonavista 2
Trails West 2 Red
0 - 1
Great Plains Rink 1 - Jan. 19, 6:00pm

Champion

Winner of Game #13

Trails West 2 Red


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils