Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 3 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 3 McKnight 3 Black Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 9:30am Mount Pleasant Sportsplex
      0 Visitor NW Warriors 3 Red
    • GAME #1
      Jan. 12, 9:30am Mount Pleasant Sportsplex
      3 Home McKnight 3 Black
      VS
      0 Visitor NW Warriors 3 Red
    • 2 NW Warriors 3 White Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 11:00am Mount Pleasant Sportsplex
      3 Visitor Springbank 3
    • GAME #2
      Jan. 12, 11:00am Mount Pleasant Sportsplex
      2 Home NW Warriors 3 White
      VS
      3 Visitor Springbank 3
    • 0 Bow River 3 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 3:30pm Mount Pleasant Sportsplex
      3 Visitor Simons Valley 3 Black
    • GAME #3
      Jan. 12, 3:30pm Mount Pleasant Sportsplex
      0 Home Bow River 3
      VS
      3 Visitor Simons Valley 3 Black
    • 1 McKnight 3 Orange Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 5:00pm Mount Pleasant Sportsplex
      4 Visitor Simons Valley 3 Grey
    • GAME #4
      Jan. 12, 5:00pm Mount Pleasant Sportsplex
      1 Home McKnight 3 Orange
      VS
      4 Visitor Simons Valley 3 Grey
    • 0 GHC 1 Red Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 6:30pm Mount Pleasant Sportsplex
      1 Visitor Saints 2
    • GAME #5
      Jan. 12, 6:30pm Mount Pleasant Sportsplex
      0 Home GHC 1 Red
      VS
      1 Visitor Saints 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 7 McKnight 3 Black Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 9:15am Rocky Ridge Enerplus Arena
      2 Visitor Springbank 3
    • GAME #6
      Jan. 13, 9:15am Rocky Ridge Enerplus Arena
      7 Home McKnight 3 Black
      VS
      2 Visitor Springbank 3
    • 3 Simons Valley 3 Black Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 10:45am Rocky Ridge Enerplus Arena
      4 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #7
      Jan. 13, 10:45am Rocky Ridge Enerplus Arena
      3 Home Simons Valley 3 Black
      VS
      4 Visitor Crowfoot 3
    • 5 Simons Valley 3 Grey Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 12:15pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      3 Visitor Saints 2
    • GAME #8
      Jan. 13, 12:15pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      5 Home Simons Valley 3 Grey
      VS
      3 Visitor Saints 2

    • BRACKET B
    • 2 NW Warriors 3 Red Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 3:15pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      5 Visitor NW Warriors 3 White
    • GAME #9
      Jan. 13, 3:15pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      2 Home NW Warriors 3 Red
      VS
      5 Visitor NW Warriors 3 White
    • 1 McKnight 3 Orange Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 13, 1:45pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      3 Visitor GHC 1 Red
    • GAME #10
      Jan. 13, 1:45pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      1 Home McKnight 3 Orange
      VS
      3 Visitor GHC 1 Red
  • Round 3

    BRACKET A
    • 3 McKnight 3 Black Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 14, 6:45pm Mount Pleasant Sportsplex
      2 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #11
      Jan. 14, 6:45pm Mount Pleasant Sportsplex
      3 Home McKnight 3 Black
      VS
      2 Visitor Crowfoot 3

    • BRACKET B
    • 6 NW Warriors 3 White Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 14, 6:15pm Vivo - East
      4 Visitor Bow River 3
    • GAME #12
      Jan. 14, 6:15pm Vivo - East
      6 Home NW Warriors 3 White
      VS
      4 Visitor Bow River 3
    • 2 Simons Valley 3 Black Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 14, 7:45pm Vivo - East
      1 Visitor GHC 1 Red
    • GAME #13
      Jan. 14, 7:45pm Vivo - East
      2 Home Simons Valley 3 Black
      VS
      1 Visitor GHC 1 Red
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 0 McKnight 3 Black Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 16, 7:45pm Stew Hendry
      3 Visitor Simons Valley 3 Grey
    • GAME #14
      Jan. 16, 7:45pm Stew Hendry
      0 Home McKnight 3 Black
      VS
      3 Visitor Simons Valley 3 Grey

    • BRACKET B
    • 1 NW Warriors 3 White Home
      GAME #15
      VS
      Jan. 16, 6:15pm Stew Hendry
      6 Visitor Simons Valley 3 Black
    • GAME #15
      Jan. 16, 6:15pm Stew Hendry
      1 Home NW Warriors 3 White
      VS
      6 Visitor Simons Valley 3 Black
  • Final

    • 4 Simons Valley 3 Grey Home
      GAME #16
      VS
      Jan. 19, 4:45pm Crowchild - Blue
      1 Visitor Simons Valley 3 Black
    • GAME #16
      Jan. 19, 4:45pm Crowchild - Blue
      4 Home Simons Valley 3 Grey
      VS
      1 Visitor Simons Valley 3 Black
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 3 North

Round 1
Jan. 12, 9:30am #1
Mount Pleasant Sportsplex
3 H McKnight 3 Black
0 V NW Warriors 3 Red
Jan. 12, 11:00am #2
Mount Pleasant Sportsplex
2 H NW Warriors 3 White
3 V Springbank 3
Jan. 12, 3:30pm #3
Mount Pleasant Sportsplex
0 H Bow River 3
3 V Simons Valley 3 Black
Jan. 12, 5:00pm #4
Mount Pleasant Sportsplex
1 H McKnight 3 Orange
4 V Simons Valley 3 Grey
Jan. 12, 6:30pm #5
Mount Pleasant Sportsplex
0 H GHC 1 Red
1 V Saints 2
Crowfoot 3 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 9:15am #6
Rocky Ridge Enerplus Arena
7 H McKnight 3 Black
2 V Springbank 3
Jan. 14, 6:45pm #11
Mount Pleasant Sportsplex
3 H McKnight 3 Black
2 V Crowfoot 3
Jan. 16, 7:45pm #14

semi
Stew Hendry
0 H McKnight 3 Black
3 V Simons Valley 3 Grey
Jan. 13, 10:45am #7
Rocky Ridge Enerplus Arena
3 H Simons Valley 3 Black
4 V Crowfoot 3
Jan. 13, 12:15pm #8
Rocky Ridge Enerplus Arena
5 H Simons Valley 3 Grey
3 V Saints 2

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 3:15pm #9
Rocky Ridge Enerplus Arena
2 H NW Warriors 3 Red
5 V NW Warriors 3 White
Jan. 14, 6:15pm #12
Vivo - East
6 H NW Warriors 3 White
4 V Bow River 3
Jan. 16, 6:15pm #15

semi
Stew Hendry
1 H NW Warriors 3 White
6 V Simons Valley 3 Black
Jan. 13, 1:45pm #10
Rocky Ridge Enerplus Arena
1 H McKnight 3 Orange
3 V GHC 1 Red
Jan. 14, 7:45pm #13
Vivo - East
2 H Simons Valley 3 Black
1 V GHC 1 Red

Championship Final

Jan. 19, 4:45pm #16
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #14 VS Winner of Game #15
Simons Valley 3 Grey
Simons Valley 3 Black
4 - 1
Crowchild - Blue - Jan. 19, 4:45pm

Champion

Winner of Game #14

Simons Valley 3 Grey


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils