Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 3 South

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 4 Bow Valley 3 White Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 6:45pm Oakridge
      6 Visitor Southwest 3
    • GAME #1
      Jan. 12, 6:45pm Oakridge
      4 Home Bow Valley 3 White
      VS
      6 Visitor Southwest 3
    • 4 Blackfoot 3 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 8:15pm Oakridge
      5 Visitor Mavericks 3
    • GAME #2
      Jan. 12, 8:15pm Oakridge
      4 Home Blackfoot 3
      VS
      5 Visitor Mavericks 3
    • 2 Lake Bonavista 3 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 3:45pm Oakridge
      1 Visitor GHC 1 White
    • GAME #3
      Jan. 12, 3:45pm Oakridge
      2 Home Lake Bonavista 3
      VS
      1 Visitor GHC 1 White
    • 6 Trails West 3 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 5:15pm Oakridge
      7 Visitor Glenlake 3
    • GAME #4
      Jan. 12, 5:15pm Oakridge
      6 Home Trails West 3
      VS
      7 Visitor Glenlake 3
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 8 Southwest 3 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 6:00pm Flames Community - Red
      0 Visitor Mavericks 3
    • GAME #5
      Jan. 13, 6:00pm Flames Community - Red
      8 Home Southwest 3
      VS
      0 Visitor Mavericks 3
    • 5 Bow Valley 3 Black Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 4:30pm Flames Community - Red
      1 Visitor Lake Bonavista 3
    • GAME #6
      Jan. 13, 4:30pm Flames Community - Red
      5 Home Bow Valley 3 Black
      VS
      1 Visitor Lake Bonavista 3

    • BRACKET B
    • 2 GHC 1 White Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 7:30pm Flames Community - Red
      7 Visitor Trails West 3
    • GAME #7
      Jan. 13, 7:30pm Flames Community - Red
      2 Home GHC 1 White
      VS
      7 Visitor Trails West 3
    • 4 Blackfoot 3 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 14, 7:00pm Seton Rink B
      1 Visitor Lake Bonavista 3
    • GAME #8
      Jan. 14, 7:00pm Seton Rink B
      4 Home Blackfoot 3
      VS
      1 Visitor Lake Bonavista 3
  • Round 3

    BRACKET A
    • 2 Bow Valley 3 Black Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 15, 7:00pm Seton Rink B
      3 Visitor Glenlake 3
    • GAME #9
      Jan. 15, 7:00pm Seton Rink B
      2 Home Bow Valley 3 Black
      VS
      3 Visitor Glenlake 3

    • BRACKET B
    • 3 Bow Valley 3 White Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 17, 5:45pm East Calgary - Red
      6 Visitor Trails West 3
    • GAME #10
      Jan. 17, 5:45pm East Calgary - Red
      3 Home Bow Valley 3 White
      VS
      6 Visitor Trails West 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 2 Southwest 3 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 17, 7:15pm East Calgary - Red
      3 Visitor Glenlake 3
    • GAME #11
      Jan. 17, 7:15pm East Calgary - Red
      2 Home Southwest 3
      VS
      3 Visitor Glenlake 3

    • BRACKET B
    • 0 Blackfoot 3 Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 18, 7:00pm Joe Kryczka
      6 Visitor Trails West 3
    • GAME #12
      Jan. 18, 7:00pm Joe Kryczka
      0 Home Blackfoot 3
      VS
      6 Visitor Trails West 3
  • Final

    • 1 Glenlake 3 Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 19, 3:00pm Frank McCool
      5 Visitor Trails West 3
    • GAME #13
      Jan. 19, 3:00pm Frank McCool
      1 Home Glenlake 3
      VS
      5 Visitor Trails West 3
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 3 South

Bracket A

Round 1
Jan. 12, 6:45pm #1
Oakridge
4 H Bow Valley 3 White
6 V Southwest 3
Jan. 12, 8:15pm #2
Oakridge
4 H Blackfoot 3
5 V Mavericks 3
Jan. 12, 3:45pm #3
Oakridge
2 H Lake Bonavista 3
1 V GHC 1 White
Jan. 12, 5:15pm #4
Oakridge
6 H Trails West 3
7 V Glenlake 3
Bow Valley 3 Black has a bye to Round 2
Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 6:00pm #5
Flames Community - Red
8 H Southwest 3
0 V Mavericks 3
Jan. 17, 7:15pm #11

semi
East Calgary - Red
2 H Southwest 3
3 V Glenlake 3
Jan. 13, 4:30pm #6
Flames Community - Red
5 H Bow Valley 3 Black
1 V Lake Bonavista 3
Jan. 15, 7:00pm #9
Seton Rink B
2 H Bow Valley 3 Black
3 V Glenlake 3

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 7:30pm #7
Flames Community - Red
2 H GHC 1 White
7 V Trails West 3
Jan. 17, 5:45pm #10
East Calgary - Red
3 H Bow Valley 3 White
6 V Trails West 3
Jan. 18, 7:00pm #12

semi
Joe Kryczka
0 H Blackfoot 3
6 V Trails West 3
Jan. 14, 7:00pm #8
Seton Rink B
4 H Blackfoot 3
1 V Lake Bonavista 3

Championship Final

Jan. 19, 3:00pm #13
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #11 VS Winner of Game #12
Glenlake 3
Trails West 3
1 - 5
Frank McCool - Jan. 19, 3:00pm

Champion

Winner of Game #12

Trails West 3


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils