Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 1 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 1 Crowfoot 1 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 8:15am Murray Copot
      4 Visitor McKnight 1
    • GAME #1
      Jan. 12, 8:15am Murray Copot
      1 Home Crowfoot 1
      VS
      4 Visitor McKnight 1
    • 1 Springbank 1 Blue Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 9:45am Murray Copot
      2 Visitor Springbank 1 Green
    • GAME #2
      Jan. 12, 9:45am Murray Copot
      1 Home Springbank 1 Blue
      VS
      2 Visitor Springbank 1 Green
    • 7 Saints 1 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 11:15am Murray Copot
      1 Visitor NW Warriors 1
    • GAME #3
      Jan. 12, 11:15am Murray Copot
      7 Home Saints 1
      VS
      1 Visitor NW Warriors 1
    • 5 Bow River 1 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 12:45pm Murray Copot
      2 Visitor Simons Valley 1
    • GAME #4
      Jan. 12, 12:45pm Murray Copot
      5 Home Bow River 1
      VS
      2 Visitor Simons Valley 1
  • Round 2

    BRACKET A
    • 3 McKnight 1 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 4:45pm Vivo - East
      7 Visitor Springbank 1 Green
    • GAME #5
      Jan. 13, 4:45pm Vivo - East
      3 Home McKnight 1
      VS
      7 Visitor Springbank 1 Green
    • 2 Saints 1 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 6:15pm Vivo - East
      5 Visitor Bow River 1
    • GAME #6
      Jan. 13, 6:15pm Vivo - East
      2 Home Saints 1
      VS
      5 Visitor Bow River 1

    • BRACKET B
    • 3 Crowfoot 1 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 5:00pm Vivo - West
      2 Visitor Springbank 1 Blue
    • GAME #7
      Jan. 13, 5:00pm Vivo - West
      3 Home Crowfoot 1
      VS
      2 Visitor Springbank 1 Blue
    • 2 NW Warriors 1 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 6:30pm Vivo - West
      3 Visitor Simons Valley 1
    • GAME #8
      Jan. 13, 6:30pm Vivo - West
      2 Home NW Warriors 1
      VS
      3 Visitor Simons Valley 1
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 3 Springbank 1 Green Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 16, 5:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      6 Visitor Bow River 1
    • GAME #9
      Jan. 16, 5:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      3 Home Springbank 1 Green
      VS
      6 Visitor Bow River 1

    • BRACKET B
    • 4 Crowfoot 1 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 16, 7:00pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      1 Visitor Simons Valley 1
    • GAME #10
      Jan. 16, 7:00pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      4 Home Crowfoot 1
      VS
      1 Visitor Simons Valley 1
  • Final

    • 1 Bow River 1 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 19, 6:30pm Crowchild - Blue
      3 Visitor Crowfoot 1
    • GAME #11
      Jan. 19, 6:30pm Crowchild - Blue
      1 Home Bow River 1
      VS
      3 Visitor Crowfoot 1
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 1 North

Round 1
Jan. 12, 8:15am #1
Murray Copot
1 H Crowfoot 1
4 V McKnight 1
Jan. 12, 9:45am #2
Murray Copot
1 H Springbank 1 Blue
2 V Springbank 1 Green
Jan. 12, 11:15am #3
Murray Copot
7 H Saints 1
1 V NW Warriors 1
Jan. 12, 12:45pm #4
Murray Copot
5 H Bow River 1
2 V Simons Valley 1
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 4:45pm #5
Vivo - East
3 H McKnight 1
7 V Springbank 1 Green
Jan. 16, 5:30pm #9

semi
Rocky Ridge Enerplus Arena
3 H Springbank 1 Green
6 V Bow River 1
Jan. 13, 6:15pm #6
Vivo - East
2 H Saints 1
5 V Bow River 1

Bracket B

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 5:00pm #7
Vivo - West
3 H Crowfoot 1
2 V Springbank 1 Blue
Jan. 16, 7:00pm #10

semi
Rocky Ridge Enerplus Arena
4 H Crowfoot 1
1 V Simons Valley 1
Jan. 13, 6:30pm #8
Vivo - West
2 H NW Warriors 1
3 V Simons Valley 1

Championship Final

Jan. 19, 6:30pm #11
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #9 VS Winner of Game #10
Bow River 1
Crowfoot 1
1 - 3
Crowchild - Blue - Jan. 19, 6:30pm

Champion


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils