Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam B Girls

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 1 GHC Flames Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 13, 1:45pm Northeast Sportsplex - East
      3 Visitor GHC Blaze
    • GAME #1
      Jan. 13, 1:45pm Northeast Sportsplex - East
      1 Home GHC Flames
      VS
      3 Visitor GHC Blaze
    • 1 GHC Heat Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 13, 3:15pm Northeast Sportsplex - East
      4 Visitor GHC Ignite
    • GAME #2
      Jan. 13, 3:15pm Northeast Sportsplex - East
      1 Home GHC Heat
      VS
      4 Visitor GHC Ignite
    • 4 GHC Spark Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 13, 4:45pm Northeast Sportsplex - East
      3 Visitor GHC Scorch
    • GAME #3
      Jan. 13, 4:45pm Northeast Sportsplex - East
      4 Home GHC Spark
      VS
      3 Visitor GHC Scorch
  • Round 2

    BRACKET A
    • 3 GHC Blaze Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 14, 7:15pm East Calgary - Blue
      1 Visitor GHC Ignite
    • GAME #4
      Jan. 14, 7:15pm East Calgary - Blue
      3 Home GHC Blaze
      VS
      1 Visitor GHC Ignite

    • BRACKET B
    • 2 GHC Heat Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 14, 8:45pm East Calgary - Blue
      5 Visitor GHC Scorch
    • GAME #5
      Jan. 14, 8:45pm East Calgary - Blue
      2 Home GHC Heat
      VS
      5 Visitor GHC Scorch
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 0 GHC Blaze Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 16, 8:15pm Mount Pleasant Sportsplex
      3 Visitor GHC Spark
    • GAME #6
      Jan. 16, 8:15pm Mount Pleasant Sportsplex
      0 Home GHC Blaze
      VS
      3 Visitor GHC Spark

    • BRACKET B
    • 3 GHC Flames Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 16, 6:45pm Mount Pleasant Sportsplex
      2 Visitor GHC Scorch
    • GAME #7
      Jan. 16, 6:45pm Mount Pleasant Sportsplex
      3 Home GHC Flames
      VS
      2 Visitor GHC Scorch
  • Final

    • 1 GHC Spark Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 19, 12:45pm Seton Rink A
      2 Visitor GHC Flames
    • GAME #8
      Jan. 19, 12:45pm Seton Rink A
      1 Home GHC Spark
      VS
      2 Visitor GHC Flames
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam B Girls

Round 1
Jan. 13, 1:45pm #1
Northeast Sportsplex - East
1 H GHC Flames
3 V GHC Blaze
Jan. 13, 3:15pm #2
Northeast Sportsplex - East
1 H GHC Heat
4 V GHC Ignite
Jan. 13, 4:45pm #3
Northeast Sportsplex - East
4 H GHC Spark
3 V GHC Scorch
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Jan. 14, 7:15pm #4
East Calgary - Blue
3 H GHC Blaze
1 V GHC Ignite
Jan. 16, 8:15pm #6

semi
Mount Pleasant Sportsplex
0 H GHC Blaze
3 V GHC Spark

Bracket B

Round 2 Semi-Finals
Jan. 14, 8:45pm #5
East Calgary - Blue
2 H GHC Heat
5 V GHC Scorch
Jan. 16, 6:45pm #7

semi
Mount Pleasant Sportsplex
3 H GHC Flames
2 V GHC Scorch

Championship Final

Jan. 19, 12:45pm #8
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #6 VS Winner of Game #7
GHC Spark
GHC Flames
1 - 2
Seton Rink A - Jan. 19, 12:45pm

Champion


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils