Seven Chiefs - Rink 2 (7C2)

19 Bullhead Road SW
Calgary, AB, T0L 1W0

January 29th, 2023 - February 26th, 2023
League Date Time Home Visitor
U11 Tier 5 South 2023-01-29 9:00am to 10:15am Bow Valley 5 Red Southwest 5
U11 Tier 4 Blue South 2023-01-29 12:00pm to 1:15pm Bow Valley 4 Red Trails West 4 Red
U15 Tier 2 NBC 2023-01-29 6:00pm to 7:15pm Southwest 2 Trails West 2 Red
U18 Tier 3 NBC 2023-01-29 7:30pm to 8:45pm Southwest 3 Springbank 3
U15 Tier 2 NBC 2023-01-29 9:00pm to 10:15pm Bow Valley 2 NW Warriors 2
U18 Female A 2023-02-05 9:00pm to 10:15pm U18 GHC Bruins U18 GHC Flyers
U13 Tier 6 South 2023-02-09 6:00pm to 7:15pm Bow Valley 6 Knights 6
U11 Tier 4 Red South 2023-02-09 7:30pm to 8:45pm Glenlake 4 Green Knights 4 White
U13 AA 2023-02-12 1:30pm to 3:00pm CNHA Gold CRAA White
U13 AA 2023-02-12 3:15pm to 4:45pm CBHA Rangers CBHA Hawks
U18 Female A 2023-02-12 7:30pm to 8:45pm U15 GHC Mustangs U18 GHC Flyers
U18 Female A 2023-02-12 9:00pm to 10:15pm U18 GHC Chaos U18 GHC Bruins
U11 Flames WCHL 2023-02-19 10:30am to 11:30am TBD TBD
U11 Flames WCHL 2023-02-19 11:45am to 12:45pm TBD TBD
U15 Tier 3 BC 2023-02-19 7:30pm to 8:45pm Glenlake 3 Green Southwest 3
U18 Tier 3 NBC 2023-02-19 9:00pm to 10:15pm Glenlake 3 Knights 3
U18 AA 2023-02-20 4:30pm to 6:45pm CRAA Gold Foothills Bisons
U15 Tier 3 BC 2023-02-23 9:00pm to 10:15pm Trails West 3 Wolverines 3
U13 Female B 2023-02-26 10:30am to 11:45am GHC Scorch GHC Blaze
U13 Tier 5 North 2023-02-26 12:00pm to 1:15pm GHC Blue Springbank 5 Green
U15 Tier 4 NBC 2023-02-26 6:00pm to 7:15pm Southwest 4 McKnight 4
U15 Tier 2 NBC 2023-02-26 7:30pm to 8:45pm Southwest 2 McKnight 2
Recent Games
League Date Time Home Score Visitor Score
U18 Female A 2023-01-22 9:00pm to 10:15pm U15 GHC Rangers 1 U18 GHC Chaos U18 GHC Chaos 1
U18 Female A 2023-01-22 7:30pm to 8:45pm U15 GHC Mustangs 2 U15 GHC Outlaws U15 GHC Outlaws 1
U13 Tier 3 South 2023-01-22 6:00pm to 7:15pm Southwest 3 Gold 5 Wolverines 3 Gold Wolverines 3 Gold 3
U13 Tier 3 South 2023-01-22 4:30pm to 5:45pm Southwest 3 Blue 4 Bow Valley 3 Black Bow Valley 3 Black 4
U13 Tier 5 South 2023-01-22 12:00pm to 1:15pm Glenlake 6 Green 5 Glenlake 5 Blue Glenlake 5 Blue 9
U15 Tier 2 BC 2023-01-19 9:00pm to 10:15pm Springbank 2 Blue 5 NW Warriors 2 NW Warriors 2 1
U13 Tier 2 South 2023-01-19 7:30pm to 8:45pm Glenlake 2 Blue 8 Wolverines 2 Wolverines 2 1
Junior Rec 2023-01-18 7:30pm to 8:45pm Whalers Kings Kings
U18 Female A 2023-01-08 9:00pm to 10:15pm U18 GHC Flyers 1 U15 GHC Rangers U15 GHC Rangers 3
U18 Female A 2023-01-08 7:30pm to 8:45pm U15 GHC Outlaws 5 U15 GHC Mustangs U15 GHC Mustangs 0
U13 AA 2023-01-08 3:15pm to 4:45pm CRAA Gold 9 CBHA Rangers CBHA Rangers 3
U13 AA 2023-01-08 1:30pm to 3:00pm NWCAA Bruins 1 CBHA Hawks CBHA Hawks 3
U18 Tier 3 NBC 2023-01-06 7:30pm to 8:45pm Southwest 3 5 Knights 3 Knights 3 5
U13 Tier 4 South 2023-01-03 9:00am to 10:15am Sherwood Park SP508 Fire 3 Trails West 4 Red Trails West 4 Red 8
U13 Tier 6 South 2022-12-20 6:00pm to 7:15pm Southwest 6 1 Trails West 6 Trails West 6 8
U18 Female A 2022-12-18 9:00pm to 10:15pm U18 GHC Flyers 1 U18 GHC Chaos U18 GHC Chaos 1
U18 Female A 2022-12-18 7:30pm to 8:45pm U18 GHC Bruins 1 U15 GHC Outlaws U15 GHC Outlaws 4
U11 Tier 5 South 2022-12-13 7:30pm to 8:45pm Southwest 5 1 Bow Valley 5 Red Bow Valley 5 Red 3
U11 Tier 4 Red South 2022-12-13 6:00pm to 7:15pm Southwest 4 Gold 2 Wolverines 4 Blue Wolverines 4 Blue 7
U13 Tier 3 North 2022-12-11 7:30pm to 8:45pm Beaumont Bomber 3 Olds Grizzlys U13 B Olds Grizzlys U13 B 0
U13 Tier 3 North 2022-12-11 6:00pm to 7:15pm Simons Valley 3 White 3 North Seera NS501 Mavericks North Seera NS501 Mavericks 5
U11 Tier 4 Red South 2022-12-11 12:00pm to 1:15pm Southwest 4 Blue 6 Wolverines 4 Gold Wolverines 4 Gold 0
U13 Tier 3 North 2022-12-11 10:30am to 11:45am North Seera NS501 Mavericks 4 Simons Valley 3 White Simons Valley 3 White 1
U13 Tier 3 North 2022-12-11 9:00am to 10:15am Beaumont Bomber 4 Olds Grizzlys U13 B Olds Grizzlys U13 B 0
U13 Tier 3 North 2022-12-10 7:30pm to 8:45pm North Seera NS501 Mavericks 3 Beaumont Bomber Beaumont Bomber 7
U13 Tier 3 North 2022-12-10 6:00pm to 7:15pm Olds Grizzlys U13 B 5 Simons Valley 3 White Simons Valley 3 White 0
U13 Tier 5 South 2022-12-10 3:00pm to 4:15pm Southwest 5 Blue 3 Knights 5 Grey Knights 5 Grey 2
U13 Tier 6 South 2022-12-10 1:30pm to 2:45pm Southwest 6 2 Bow Valley 6 Bow Valley 6 4
U11 HADP 2022-12-10 12:00pm to 1:15pm Southwest HADP 2 Simons Valley HADP Simons Valley HADP 2
U13 Tier 3 North 2022-12-10 10:30am to 11:45am Simons Valley 3 White 2 Beaumont Bomber Beaumont Bomber 7
U13 Tier 3 North 2022-12-10 9:00am to 10:15am Olds Grizzlys U13 B 5 North Seera NS501 Mavericks North Seera NS501 Mavericks 2
U13 Tier 1 South 2022-12-08 7:30pm to 8:45pm Southwest 1 1 Knights 1 Knights 1 3
U13 Tier 2 South 2022-12-08 6:00pm to 7:15pm Southwest 2 3 Trails West 2 Red Trails West 2 Red 4
U11 Female B 2022-12-04 3:15pm to 4:30pm GHC White 4 Regina Rebels U11 White Regina Rebels U11 White 2
U13 Female B 2022-12-04 12:00pm to 1:15pm GHC Black 1 U13 Camrose Wildcats U13 Camrose Wildcats 5
U11 Female B 2022-12-04 8:45am to 10:00am Grande Prairie U11 Stringhamm Girls 1 GHC Flash GHC Flash 3
U13 Female B 2022-12-03 7:00pm to 8:15pm Grande Prairie Knights U13 3 GHC Black GHC Black 0
U11 Female B 2022-12-03 4:00pm to 5:15pm GHC White 2 Regina Rebels U11 Black Regina Rebels U11 Black 1
U11 Female B 2022-12-02 2:45pm to 4:00pm GHC Red 1 Edmonton Girls Hockey Association-U11- EG401 Kraken Edmonton Girls Hockey Association-U11- EG401 Kraken 2
U13 Female B 2022-12-02 7:15am to 8:30am Saskatoon Comet Hurricanes U13 5 GHC AA Red GHC AA Red 0
U18 Female A 2022-11-27 6:45pm to 8:00pm U18 GHC Chaos 1 U18 Prince George Capitals U18 Prince George Capitals 0
U15 Female C 2022-11-27 5:00pm to 6:15pm U15 GHC Blue 2 U15 GHC White U15 GHC White 3
U15 Female C 2022-11-27 8:45am to 10:00am U15 GHC Rangers 4 Vancouver Angels U15 A1 Vancouver Angels U15 A1 4
U18 Female B 2022-11-26 1:00pm to 2:15pm U18 GHC Heat 1 Vancouver U18 C1 Vancouver U18 C1 2
U15 Female C 2022-11-25 5:45pm to 7:00pm U15 GHC Blue 5 Team Mexico Placeholder Team Mexico Placeholder 1
U15 Female C 2022-11-25 4:15pm to 5:30pm U15 GHC White 3 Grande Prairie U15 Knights Grande Prairie U15 Knights 0
U15 Female C 2022-11-25 10:15am to 11:30am U15 GHC White 3 Fort McMurray Huskies U15 (B) Fort McMurray Huskies U15 (B) 1
U18 Female A 2022-11-25 8:45am to 10:00am Team NWT- Yellowknife - U18 2 U18 GHC Bruins U18 GHC Bruins 3
U18 Female B 2022-11-20 9:00pm to 10:15pm U18 GHC Heat 6 U18 GHC Scorch U18 GHC Scorch 4
U18 Female A 2022-11-20 7:30pm to 8:45pm U18 GHC Flyers 3 U15 GHC Outlaws U15 GHC Outlaws 4
U13 AA 2022-11-20 3:15pm to 4:45pm CBHA Rangers 0 CBHA Wranglers CBHA Wranglers 4
U13 AA 2022-11-20 1:30pm to 3:00pm CBHA Hawks 1 CRAA Gold CRAA Gold 2
U18 Tier 3 BC 2022-11-13 9:00pm to 10:15pm Springbank 3 Blue 2 Knights 3 Grey Knights 3 Grey 4
U13 Female B 2022-11-13 6:00pm to 7:15pm GHC Flash 0 GHC Ignite GHC Ignite 1
U13 Tier 4 South 2022-11-10 7:30pm to 8:45pm Southwest 4 1 Trails West 4 Red Trails West 4 Red 4
U11 Tier 5 South 2022-11-10 6:00pm to 7:15pm Southwest 5 0 Bow Valley 5 Red Bow Valley 5 Red 3
U18 Female A 2022-11-06 9:00pm to 10:15pm U18 GHC Flyers 2 U18 GHC Bruins U18 GHC Bruins 2
U13 AA 2022-11-06 3:15pm to 4:45pm NWCAA Bruins 9 CBHA Rangers CBHA Rangers 7
U13 AA 2022-11-06 1:30pm to 3:00pm CRAA White 5 CNHA Gold CNHA Gold 8
U15 Tier 4 NBC 2022-11-03 6:00pm to 7:15pm Southwest 4 0 Glenlake 4 Glenlake 4 1
U18 Tier 2 NBC 2022-10-30 9:00pm to 10:15pm Bow Valley 2 3 NW Warriors 2 NW Warriors 2 3
U18 Tier 3 NBC 2022-10-30 7:30pm to 8:45pm Bow Valley 3 4 Crowfoot 2 Crowfoot 2 1
U13 Tier 6 South 2022-10-27 6:00pm to 7:15pm Southwest 6 0 Glenlake 6 Blue Glenlake 6 Blue 17
U15 Tier 1 NBC 2022-10-23 9:00pm to 10:15pm Bow Valley 1 5 Southwest 1 Southwest 1 4
U15 Tier 2 NBC 2022-10-23 7:30pm to 8:45pm Southwest 2 2 Glenlake 2 Green Glenlake 2 Green 0
U13 Tier 4 South 2022-10-18 7:30pm to 8:45pm Southwest 4 4 Bow Valley 4 Black Bow Valley 4 Black 4
U15 Tier 1 BC 2022-10-16 4:30pm to 5:45pm Wolverines 1 2 Springbank 1 Springbank 1 5
U15 Tier 3 BC 2022-10-16 3:00pm to 4:15pm Springbank 3 Blue 4 Wolverines 3 Wolverines 3 3
U15 Tier 2 BC 2022-10-16 1:30pm to 2:45pm Springbank 2 Blue 3 Trails West 2 White Trails West 2 White 2
U15 Tier 2 BC 2022-10-13 6:00pm to 7:15pm Southwest 2 2 Knights 2 White Knights 2 White 3
U13 Female B 2022-10-09 4:30pm to 6:15pm GHC AA White 1 GHC AA Red GHC AA Red 3
U13 Female B 2022-10-09 12:30pm to 2:15pm Okotoks Raiders 2 St Albert Hit St Albert Hit 0
U13 Female B 2022-10-09 10:30am to 12:15pm GHC AA Red 1 Lloydminster Lloydminster 4
U13 Female B 2022-10-09 8:30am to 10:15am GHC AA White 0 Edmonton Edmonton 5
U13 Female B 2022-10-08 8:15pm to 9:45pm Edmonton 3 St Albert Hit St Albert Hit 0
U13 Female B 2022-10-08 6:30pm to 8:00pm GHC AA White 2 Lloydminster Lloydminster 0
U13 Female B 2022-10-08 4:45pm to 6:15pm Okotoks Raiders 0 GHC AA Red GHC AA Red 6
U13 Female B 2022-10-08 11:30am to 1:00pm Lloydminster 5 Okotoks Raiders Okotoks Raiders 0
U13 Female B 2022-10-08 9:45am to 11:15am St Albert Hit 0 GHC AA Red GHC AA Red 5
U13 Female B 2022-10-08 8:00am to 9:30am Edmonton 4 GHC AA White GHC AA White 6
U11 Tier 1 South 2022-10-07 7:30pm to 8:45pm Trails West 1 White 6 Wolverines 1 Wolverines 1 0
U13 Female B 2022-10-07 5:30pm to 7:15pm St Albert Hit 1 Lloydminster Lloydminster 6
U13 Female B 2022-10-07 3:30pm to 5:15pm GHC AA Red 2 Edmonton Edmonton 2
U13 Female B 2022-10-07 1:30pm to 3:15pm Okotoks Raiders 3 GHC AA White GHC AA White 4