City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Pee Wee 4

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 4 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 8:45am Stew Hendry
      5 Visitor Simons Valley 4
    • GAME #1
      Mar. 2, 8:45am Stew Hendry
      4 Home Shaw Meadows 2
      VS
      5 Visitor Simons Valley 4
    • 3 Bow River 4 Bruins Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 10:15am Stew Hendry
      6 Visitor Trails West 4
    • GAME #2
      Mar. 2, 10:15am Stew Hendry
      3 Home Bow River 4 Bruins
      VS
      6 Visitor Trails West 4
    • 1 Midnapore 3 Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 2, 11:45am Stew Hendry
      2 Visitor Westwood 2
    • GAME #3
      Mar. 2, 11:45am Stew Hendry
      1 Home Midnapore 3
      VS
      2 Visitor Westwood 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 4 Bow Valley 3 Flames Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 4:30pm Jack Setters
      2 Visitor Simons Valley 4
    • GAME #4
      Mar. 3, 4:30pm Jack Setters
      4 Home Bow Valley 3 Flames
      VS
      2 Visitor Simons Valley 4
    • 1 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 6:00pm Jack Setters
      6 Visitor Springbank 4
    • GAME #5
      Mar. 3, 6:00pm Jack Setters
      1 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      6 Visitor Springbank 4
    • 2 Crowfoot 3 Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 5:30pm Lake Bonavista
      5 Visitor Trails West 4
    • GAME #6
      Mar. 3, 5:30pm Lake Bonavista
      2 Home Crowfoot 3
      VS
      5 Visitor Trails West 4
    • 3 Saints 2 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 3, 7:00pm Lake Bonavista
      2 Visitor Westwood 2
    • GAME #7
      Mar. 3, 7:00pm Lake Bonavista
      3 Home Saints 2
      VS
      2 Visitor Westwood 2

    • BRACKET B
    • 6 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 6, 6:15pm Stew Hendry
      2 Visitor Shaw Meadows 2
    • GAME #8
      Mar. 6, 6:15pm Stew Hendry
      6 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      2 Visitor Shaw Meadows 2
    • 2 Westwood 2 Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 6, 6:45pm West Mount Pleasant
      1 Visitor Bow River 4 Bruins
    • GAME #9
      Mar. 6, 6:45pm West Mount Pleasant
      2 Home Westwood 2
      VS
      1 Visitor Bow River 4 Bruins
    • 1 Crowfoot 3 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 6, 8:15pm West Mount Pleasant
      2 Visitor Midnapore 3
    • GAME #10
      Mar. 6, 8:15pm West Mount Pleasant
      1 Home Crowfoot 3
      VS
      2 Visitor Midnapore 3
  • Round 3

    BRACKET A
    • 5 Bow Valley 3 Flames Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 9, 12:30pm Murray Copot
      2 Visitor Springbank 4
    • GAME #11
      Mar. 9, 12:30pm Murray Copot
      5 Home Bow Valley 3 Flames
      VS
      2 Visitor Springbank 4
    • 5 Trails West 4 Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 9, 2:00pm Murray Copot
      4 Visitor Saints 2
    • GAME #12
      Mar. 9, 2:00pm Murray Copot
      5 Home Trails West 4
      VS
      4 Visitor Saints 2

    • BRACKET B
    • 5 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 9, 10:45am Village Square 2
      2 Visitor Simons Valley 4
    • GAME #13
      Mar. 9, 10:45am Village Square 2
      5 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      2 Visitor Simons Valley 4
    • 4 Westwood 2 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 9, 12:15pm Village Square 2
      5 Visitor Midnapore 3
    • GAME #14
      Mar. 9, 12:15pm Village Square 2
      4 Home Westwood 2
      VS
      5 Visitor Midnapore 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 7 Bow Valley 3 Flames Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 11, 7:15pm Max Bell Centre 2
      5 Visitor Trails West 4
    • GAME #17
      Mar. 11, 7:15pm Max Bell Centre 2
      7 Home Bow Valley 3 Flames
      VS
      5 Visitor Trails West 4

    • BRACKET B
    • 2 Saints 2 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 10, 3:45pm Oakridge
      3 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • GAME #15
      Mar. 10, 3:45pm Oakridge
      2 Home Saints 2
      VS
      3 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • 1 Springbank 4 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 10, 5:15pm Oakridge
      2 Visitor Midnapore 3
    • GAME #16
      Mar. 10, 5:15pm Oakridge
      1 Home Springbank 4
      VS
      2 Visitor Midnapore 3
  • Finals

    • 5 Bow Valley 3 Flames Home
      GAME #20
      VS
      Mar. 17, 12:15pm Frank McCool
      2 Visitor Trails West 4
    • GAME #20
      Mar. 17, 12:15pm Frank McCool
      5 Home Bow Valley 3 Flames
      VS
      2 Visitor Trails West 4
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Pee Wee 4

Round 1
Mar. 2, 8:45am #1
Stew Hendry
4 H Shaw Meadows 2
5 V Simons Valley 4
Mar. 2, 10:15am #2
Stew Hendry
3 H Bow River 4 Bruins
6 V Trails West 4
Mar. 2, 11:45am #3
Stew Hendry
1 H Midnapore 3
2 V Westwood 2
Bow Valley 3 Flames has a bye to Round 2
Glenlake 3 Hawks has a bye to Round 2
Springbank 4 has a bye to Round 2
Crowfoot 3 has a bye to Round 2
Saints 2 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 4:30pm #4
Jack Setters
4 H Bow Valley 3 Flames
2 V Simons Valley 4
Mar. 9, 12:30pm #11
Murray Copot
5 H Bow Valley 3 Flames
2 V Springbank 4
Mar. 11, 7:15pm #17

semi
Max Bell Centre 2
7 H Bow Valley 3 Flames
5 V Trails West 4
Mar. 3, 6:00pm #5
Jack Setters
1 H Glenlake 3 Hawks
6 V Springbank 4
Mar. 3, 5:30pm #6
Lake Bonavista
2 H Crowfoot 3
5 V Trails West 4
Mar. 9, 2:00pm #12
Murray Copot
5 H Trails West 4
4 V Saints 2
Mar. 3, 7:00pm #7
Lake Bonavista
3 H Saints 2
2 V Westwood 2

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 6, 6:15pm #8
Stew Hendry
6 H Glenlake 3 Hawks
2 V Shaw Meadows 2
Mar. 9, 10:45am #13
Village Square 2
5 H Glenlake 3 Hawks
2 V Simons Valley 4
Mar. 10, 3:45pm #15
Oakridge
2 H Saints 2
3 V Glenlake 3 Hawks
Mar. 11, 5:45pm #18
Max Bell Centre 2
4 H Glenlake 3 Hawks
6 V Midnapore 3
Mar. 16, 2:30pm #19

semi
Village Square 1
3 H Trails West 4
2 V Midnapore 3
Mar. 6, 6:45pm #9
West Mount Pleasant
2 H Westwood 2
1 V Bow River 4 Bruins
Mar. 9, 12:15pm #14
Village Square 2
4 H Westwood 2
5 V Midnapore 3
Mar. 10, 5:15pm #16
Oakridge
1 H Springbank 4
2 V Midnapore 3
Mar. 6, 8:15pm #10
West Mount Pleasant
1 H Crowfoot 3
2 V Midnapore 3

Championship Final

Mar. 17, 12:15pm #20
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #17 VS Winner of Game #19
Bow Valley 3 Flames
Trails West 4
5 - 2
Frank McCool - Mar. 17, 12:15pm

Champion

Winner of Game #17

Bow Valley 3 Flames