City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 19th, 2013Pee Wee 2

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 1 Simons Valley 2 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 3:30pm West Mount Pleasant
      2 Visitor Saints 1
    • GAME #1
      Mar. 2, 3:30pm West Mount Pleasant
      1 Home Simons Valley 2
      VS
      2 Visitor Saints 1
    • 1 Springbank 2 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 5:00pm West Mount Pleasant
      4 Visitor Midnapore 2
    • GAME #2
      Mar. 2, 5:00pm West Mount Pleasant
      1 Home Springbank 2
      VS
      4 Visitor Midnapore 2
    • 2 Lake Bonavista 1 Breakers Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 2, 6:30pm West Mount Pleasant
      4 Visitor Glenlake 2 Hawks
    • GAME #3
      Mar. 2, 6:30pm West Mount Pleasant
      2 Home Lake Bonavista 1 Breakers
      VS
      4 Visitor Glenlake 2 Hawks
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 5 Trails West 2 Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 5:45pm Frank McCool
      2 Visitor Saints 1
    • GAME #4
      Mar. 3, 5:45pm Frank McCool
      5 Home Trails West 2
      VS
      2 Visitor Saints 1
    • 3 Westwood 1 Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 4:00pm Frank McCool
      2 Visitor Bow River 2 Bruins
    • GAME #5
      Mar. 3, 4:00pm Frank McCool
      3 Home Westwood 1
      VS
      2 Visitor Bow River 2 Bruins
    • 5 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 2:30pm Frank McCool
      3 Visitor Midnapore 2
    • GAME #6
      Mar. 3, 2:30pm Frank McCool
      5 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      3 Visitor Midnapore 2
    • 2 Crowfoot 2 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 3, 1:00pm Frank McCool
      0 Visitor Glenlake 2 Hawks
    • GAME #7
      Mar. 3, 1:00pm Frank McCool
      2 Home Crowfoot 2
      VS
      0 Visitor Glenlake 2 Hawks

    • BRACKET B
    • 1 Bow River 2 Bruins Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 6, 7:15pm Joe Kryczka
      2 Visitor Simons Valley 2
    • GAME #8
      Mar. 6, 7:15pm Joe Kryczka
      1 Home Bow River 2 Bruins
      VS
      2 Visitor Simons Valley 2
    • 1 Glenlake 2 Hawks Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 5, 6:45pm Rose Kohn
      2 Visitor Springbank 2
    • GAME #9
      Mar. 5, 6:45pm Rose Kohn
      1 Home Glenlake 2 Hawks
      VS
      2 Visitor Springbank 2
    • 4 Midnapore 2 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 5, 8:15pm Rose Kohn
      3 Visitor Lake Bonavista 1 Breakers
    • GAME #10
      Mar. 5, 8:15pm Rose Kohn
      4 Home Midnapore 2
      VS
      3 Visitor Lake Bonavista 1 Breakers
  • Round 3

    BRACKET A
    • 4 Trails West 2 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 9, 11:45am Optimist
      3 Visitor Westwood 1
    • GAME #11
      Mar. 9, 11:45am Optimist
      4 Home Trails West 2
      VS
      3 Visitor Westwood 1
    • 3 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 9, 1:15pm Optimist
      2 Visitor Crowfoot 2
    • GAME #12
      Mar. 9, 1:15pm Optimist
      3 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      2 Visitor Crowfoot 2

    • BRACKET B
    • 4 Simons Valley 2 Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 9, 4:30pm Optimist
      5 Visitor Saints 1
    • GAME #13
      Mar. 9, 4:30pm Optimist
      4 Home Simons Valley 2
      VS
      5 Visitor Saints 1
    • 5 Springbank 2 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 9, 6:00pm Optimist
      4 Visitor Midnapore 2
    • GAME #14
      Mar. 9, 6:00pm Optimist
      5 Home Springbank 2
      VS
      4 Visitor Midnapore 2
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 4 Trails West 2 Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 12, 6:45pm Rose Kohn
      1 Visitor Bow Valley 2 Flames
    • GAME #17
      Mar. 12, 6:45pm Rose Kohn
      4 Home Trails West 2
      VS
      1 Visitor Bow Valley 2 Flames

    • BRACKET B
    • 2 Crowfoot 2 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 10, 2:15pm Henry Viney
      1 Visitor Saints 1
    • GAME #15
      Mar. 10, 2:15pm Henry Viney
      2 Home Crowfoot 2
      VS
      1 Visitor Saints 1
    • 3 Westwood 1 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 10, 4:00pm Henry Viney
      4 Visitor Springbank 2
    • GAME #16
      Mar. 10, 4:00pm Henry Viney
      3 Home Westwood 1
      VS
      4 Visitor Springbank 2
  • Finals

    • 3 Trails West 2 Home
      GAME #20
      VS
      Mar. 17, 3:45pm Frank McCool
      5 Visitor Bow Valley 2 Flames
    • GAME #20
      Mar. 17, 3:45pm Frank McCool
      3 Home Trails West 2
      VS
      5 Visitor Bow Valley 2 Flames
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 19th, 2013Pee Wee 2

Round 1
Mar. 2, 3:30pm #1
West Mount Pleasant
1 H Simons Valley 2
2 V Saints 1
Mar. 2, 5:00pm #2
West Mount Pleasant
1 H Springbank 2
4 V Midnapore 2
Mar. 2, 6:30pm #3
West Mount Pleasant
2 H Lake Bonavista 1 Breakers
4 V Glenlake 2 Hawks
Trails West 2 has a bye to Round 2
Westwood 1 has a bye to Round 2
Bow River 2 Bruins has a bye to Round 2
Bow Valley 2 Flames has a bye to Round 2
Crowfoot 2 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 5:45pm #4
Frank McCool
5 H Trails West 2
2 V Saints 1
Mar. 9, 11:45am #11
Optimist
4 H Trails West 2
3 V Westwood 1
Mar. 12, 6:45pm #17

semi
Rose Kohn
4 H Trails West 2
1 V Bow Valley 2 Flames
Mar. 3, 4:00pm #5
Frank McCool
3 H Westwood 1
2 V Bow River 2 Bruins
Mar. 3, 2:30pm #6
Frank McCool
5 H Bow Valley 2 Flames
3 V Midnapore 2
Mar. 9, 1:15pm #12
Optimist
3 H Bow Valley 2 Flames
2 V Crowfoot 2
Mar. 3, 1:00pm #7
Frank McCool
2 H Crowfoot 2
0 V Glenlake 2 Hawks

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 6, 7:15pm #8
Joe Kryczka
1 H Bow River 2 Bruins
2 V Simons Valley 2
Mar. 9, 4:30pm #13
Optimist
4 H Simons Valley 2
5 V Saints 1
Mar. 10, 2:15pm #15
Henry Viney
2 H Crowfoot 2
1 V Saints 1
Mar. 12, 8:15pm #18
Rose Kohn
5 H Crowfoot 2
2 V Springbank 2
Mar. 16, 1:00pm #19

semi
Max Bell Centre 1
4 H Bow Valley 2 Flames
3 V Crowfoot 2
Mar. 5, 6:45pm #9
Rose Kohn
1 H Glenlake 2 Hawks
2 V Springbank 2
Mar. 9, 6:00pm #14
Optimist
5 H Springbank 2
4 V Midnapore 2
Mar. 10, 4:00pm #16
Henry Viney
3 H Westwood 1
4 V Springbank 2
Mar. 5, 8:15pm #10
Rose Kohn
4 H Midnapore 2
3 V Lake Bonavista 1 Breakers

Championship Final

Mar. 17, 3:45pm #20
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #17 VS Winner of Game #19
Trails West 2
Bow Valley 2 Flames
3 - 5
Frank McCool - Mar. 17, 3:45pm

Championship Final

Mar. 19, 6:00pm #21
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #20 VS Loser of Game #20
Bow Valley 2 Flames
Trails West 2
1 - 3
Max Bell Centre 2 - Mar. 19, 6:00pm

Champion

Loser of Game #20

Trails West 2