City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Pee Wee 11

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 5 Glenlake 7 Hawks Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 9:30am Max Bell Centre 2
      1 Visitor Simons Valley 11
    • GAME #1
      Mar. 2, 9:30am Max Bell Centre 2
      5 Home Glenlake 7 Hawks
      VS
      1 Visitor Simons Valley 11
    • 3 Westwood 6 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 11:00am Max Bell Centre 2
      2 Visitor Saints 6
    • GAME #2
      Mar. 2, 11:00am Max Bell Centre 2
      3 Home Westwood 6
      VS
      2 Visitor Saints 6
    • 3 Crowfoot 7 Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 2, 10:00am Village Square 1
      2 Visitor Shaw Meadows 6
    • GAME #3
      Mar. 2, 10:00am Village Square 1
      3 Home Crowfoot 7
      VS
      2 Visitor Shaw Meadows 6
    • 3 Blackfoot 7 Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 2, 11:30am Village Square 1
      0 Visitor Bow River 12 Bruins
    • GAME #4
      Mar. 2, 11:30am Village Square 1
      3 Home Blackfoot 7
      VS
      0 Visitor Bow River 12 Bruins
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 8 McKnight 7 Mustangs Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 10:45am Edge - Kyle Stuart Arena
      2 Visitor Glenlake 7 Hawks
    • GAME #5
      Mar. 3, 10:45am Edge - Kyle Stuart Arena
      8 Home McKnight 7 Mustangs
      VS
      2 Visitor Glenlake 7 Hawks
    • 3 Midnapore 8 Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 12:45pm Edge - Arena 2
      4 Visitor Westwood 6
    • GAME #6
      Mar. 3, 12:45pm Edge - Arena 2
      3 Home Midnapore 8
      VS
      4 Visitor Westwood 6
    • 6 Springbank 9 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 3, 2:15pm Edge - Arena 2
      5 Visitor Crowfoot 7
    • GAME #7
      Mar. 3, 2:15pm Edge - Arena 2
      6 Home Springbank 9
      VS
      5 Visitor Crowfoot 7
    • 0 Southland 6 Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 3, 3:45pm Edge - Arena 2
      1 Visitor Blackfoot 7
    • GAME #8
      Mar. 3, 3:45pm Edge - Arena 2
      0 Home Southland 6
      VS
      1 Visitor Blackfoot 7

    • BRACKET B
    • 8 Midnapore 8 Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 6, 6:45pm Rose Kohn
      1 Visitor Simons Valley 11
    • GAME #9
      Mar. 6, 6:45pm Rose Kohn
      8 Home Midnapore 8
      VS
      1 Visitor Simons Valley 11
    • 4 Glenlake 7 Hawks Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 6, 8:15pm Rose Kohn
      0 Visitor Saints 6
    • GAME #10
      Mar. 6, 8:15pm Rose Kohn
      4 Home Glenlake 7 Hawks
      VS
      0 Visitor Saints 6
    • 6 Southland 6 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 8, 7:00pm Flames Community Arenas - Red
      3 Visitor Shaw Meadows 6
    • GAME #11
      Mar. 8, 7:00pm Flames Community Arenas - Red
      6 Home Southland 6
      VS
      3 Visitor Shaw Meadows 6
    • 4 Crowfoot 7 Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 8, 8:30pm Flames Community Arenas - Red
      1 Visitor Bow River 12 Bruins
    • GAME #12
      Mar. 8, 8:30pm Flames Community Arenas - Red
      4 Home Crowfoot 7
      VS
      1 Visitor Bow River 12 Bruins
  • Round 3

    BRACKET A
    • 5 McKnight 7 Mustangs Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 9, 1:15pm Crowfoot
      2 Visitor Westwood 6
    • GAME #13
      Mar. 9, 1:15pm Crowfoot
      5 Home McKnight 7 Mustangs
      VS
      2 Visitor Westwood 6
    • 0 Springbank 9 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 9, 2:45pm Crowfoot
      3 Visitor Blackfoot 7
    • GAME #14
      Mar. 9, 2:45pm Crowfoot
      0 Home Springbank 9
      VS
      3 Visitor Blackfoot 7

    • BRACKET B
    • 7 Midnapore 8 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 9, 4:15pm Crowfoot
      0 Visitor Glenlake 7 Hawks
    • GAME #15
      Mar. 9, 4:15pm Crowfoot
      7 Home Midnapore 8
      VS
      0 Visitor Glenlake 7 Hawks
    • 5 Southland 6 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 9, 5:45pm Crowfoot
      1 Visitor Crowfoot 7
    • GAME #16
      Mar. 9, 5:45pm Crowfoot
      5 Home Southland 6
      VS
      1 Visitor Crowfoot 7
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 4 McKnight 7 Mustangs Home
      GAME #19
      VS
      Mar. 12, 7:00pm George Blundun
      1 Visitor Blackfoot 7
    • GAME #19
      Mar. 12, 7:00pm George Blundun
      4 Home McKnight 7 Mustangs
      VS
      1 Visitor Blackfoot 7

    • BRACKET B
    • 2 Springbank 9 Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 10, 11:30am Trico Centre 1
      7 Visitor Midnapore 8
    • GAME #17
      Mar. 10, 11:30am Trico Centre 1
      2 Home Springbank 9
      VS
      7 Visitor Midnapore 8
    • 2 Westwood 6 Home
      GAME #18
      VS
      Mar. 10, 1:00pm Trico Centre 1
      4 Visitor Southland 6
    • GAME #18
      Mar. 10, 1:00pm Trico Centre 1
      2 Home Westwood 6
      VS
      4 Visitor Southland 6
  • Finals

    • 6 McKnight 7 Mustangs Home
      GAME #22
      VS
      Mar. 17, 12:45pm Max Bell Centre 2
      0 Visitor Blackfoot 7
    • GAME #22
      Mar. 17, 12:45pm Max Bell Centre 2
      6 Home McKnight 7 Mustangs
      VS
      0 Visitor Blackfoot 7
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Pee Wee 11

Round 1
Mar. 2, 9:30am #1
Max Bell Centre 2
5 H Glenlake 7 Hawks
1 V Simons Valley 11
Mar. 2, 11:00am #2
Max Bell Centre 2
3 H Westwood 6
2 V Saints 6
Mar. 2, 10:00am #3
Village Square 1
3 H Crowfoot 7
2 V Shaw Meadows 6
Mar. 2, 11:30am #4
Village Square 1
3 H Blackfoot 7
0 V Bow River 12 Bruins
McKnight 7 Mustangs has a bye to Round 2
Midnapore 8 has a bye to Round 2
Springbank 9 has a bye to Round 2
Southland 6 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 10:45am #5
Edge - Kyle Stuart Arena
8 H McKnight 7 Mustangs
2 V Glenlake 7 Hawks
Mar. 9, 1:15pm #13
Crowfoot
5 H McKnight 7 Mustangs
2 V Westwood 6
Mar. 12, 7:00pm #19

semi
George Blundun
4 H McKnight 7 Mustangs
1 V Blackfoot 7
Mar. 3, 12:45pm #6
Edge - Arena 2
3 H Midnapore 8
4 V Westwood 6
Mar. 3, 2:15pm #7
Edge - Arena 2
6 H Springbank 9
5 V Crowfoot 7
Mar. 9, 2:45pm #14
Crowfoot
0 H Springbank 9
3 V Blackfoot 7
Mar. 3, 3:45pm #8
Edge - Arena 2
0 H Southland 6
1 V Blackfoot 7

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 6, 6:45pm #9
Rose Kohn
8 H Midnapore 8
1 V Simons Valley 11
Mar. 9, 4:15pm #15
Crowfoot
7 H Midnapore 8
0 V Glenlake 7 Hawks
Mar. 10, 11:30am #17
Trico Centre 1
2 H Springbank 9
7 V Midnapore 8
Mar. 12, 8:30pm #20
George Blundun
2 H Midnapore 8
3 V Southland 6
Mar. 16, 9:30am #21

semi
Max Bell Centre 2
4 H Blackfoot 7
0 V Southland 6
Mar. 6, 8:15pm #10
Rose Kohn
4 H Glenlake 7 Hawks
0 V Saints 6
Mar. 8, 7:00pm #11
Flames Community Arenas - Red
6 H Southland 6
3 V Shaw Meadows 6
Mar. 9, 5:45pm #16
Crowfoot
5 H Southland 6
1 V Crowfoot 7
Mar. 10, 1:00pm #18
Trico Centre 1
2 H Westwood 6
4 V Southland 6
Mar. 8, 8:30pm #12
Flames Community Arenas - Red
4 H Crowfoot 7
1 V Bow River 12 Bruins

Championship Final

Mar. 17, 12:45pm #22
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #19 VS Winner of Game #21
McKnight 7 Mustangs
Blackfoot 7
6 - 0
Max Bell Centre 2 - Mar. 17, 12:45pm

Champion

Winner of Game #19

McKnight 7 Mustangs