City Championships

Schedules

March 1st, 2013 - March 20th, 2013Midget 3

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
  • Round 2

    BRACKET A
    • 6 Midnapore 2 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 3, 6:30pm Village Square 1
      1 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • GAME #2
      Mar. 3, 6:30pm Village Square 1
      6 Home Midnapore 2
      VS
      1 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • 4 McKnight 2 Mustangs Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 3, 8:00pm Village Square 1
      3 Visitor Westwood 2
    • GAME #3
      Mar. 3, 8:00pm Village Square 1
      4 Home McKnight 2 Mustangs
      VS
      3 Visitor Westwood 2
    • 5 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 5:30pm Village Square 2
      2 Visitor Southside 2
    • GAME #4
      Mar. 3, 5:30pm Village Square 2
      5 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      2 Visitor Southside 2
    • 5 Blackfoot 2 Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 7:00pm Village Square 2
      2 Visitor Bow River 2 Bruins
    • GAME #5
      Mar. 3, 7:00pm Village Square 2
      5 Home Blackfoot 2
      VS
      2 Visitor Bow River 2 Bruins

    • BRACKET B
    • 6 Bow River 2 Bruins Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 6, 8:45pm Optimist
      4 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #6
      Mar. 6, 8:45pm Optimist
      6 Home Bow River 2 Bruins
      VS
      4 Visitor Crowfoot 3
  • Round 3

    BRACKET A
    • 5 Midnapore 2 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 9, 6:45pm Joe Kryczka
      1 Visitor McKnight 2 Mustangs
    • GAME #7
      Mar. 9, 6:45pm Joe Kryczka
      5 Home Midnapore 2
      VS
      1 Visitor McKnight 2 Mustangs
    • 1 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 9, 8:15pm Joe Kryczka
      4 Visitor Blackfoot 2
    • GAME #8
      Mar. 9, 8:15pm Joe Kryczka
      1 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      4 Visitor Blackfoot 2

    • BRACKET B
    • 3 Bow River 2 Bruins Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 7:15pm Crowfoot
      2 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • GAME #9
      Mar. 9, 7:15pm Crowfoot
      3 Home Bow River 2 Bruins
      VS
      2 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • 6 Westwood 2 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 9, 8:45pm Crowfoot
      4 Visitor Southside 2
    • GAME #10
      Mar. 9, 8:45pm Crowfoot
      6 Home Westwood 2
      VS
      4 Visitor Southside 2
  • Round 4

    BRACKET A
    • 5 Midnapore 2 Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 14, 8:00pm Max Bell Centre 2
      1 Visitor Blackfoot 2
    • GAME #13
      Mar. 14, 8:00pm Max Bell Centre 2
      5 Home Midnapore 2
      VS
      1 Visitor Blackfoot 2

    • BRACKET B
    • 4 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 10, 4:15pm Flames Community Arenas - Red
      3 Visitor Bow River 2 Bruins
    • GAME #11
      Mar. 10, 4:15pm Flames Community Arenas - Red
      4 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      3 Visitor Bow River 2 Bruins
    • 5 McKnight 2 Mustangs Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 10, 2:15pm Cardel Rec South 4
      1 Visitor Westwood 2
    • GAME #12
      Mar. 10, 2:15pm Cardel Rec South 4
      5 Home McKnight 2 Mustangs
      VS
      1 Visitor Westwood 2
  • Round 5

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 4 Bow Valley 2 Flames Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 14, 9:30pm Max Bell Centre 2
      3 Visitor McKnight 2 Mustangs
    • GAME #14
      Mar. 14, 9:30pm Max Bell Centre 2
      4 Home Bow Valley 2 Flames
      VS
      3 Visitor McKnight 2 Mustangs
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 1 Blackfoot 2 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 16, 3:45pm Village Square 2
      7 Visitor Bow Valley 2 Flames
    • GAME #15
      Mar. 16, 3:45pm Village Square 2
      1 Home Blackfoot 2
      VS
      7 Visitor Bow Valley 2 Flames
  • Finals

    • 4 Midnapore 2 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 17, 7:00pm Henry Viney
      1 Visitor Bow Valley 2 Flames
    • GAME #16
      Mar. 17, 7:00pm Henry Viney
      4 Home Midnapore 2
      VS
      1 Visitor Bow Valley 2 Flames
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 1st, 2013 - March 20th, 2013Midget 3

Round 1
Mar. 1, 9:30pm #1
Murray Copot
6 H Glenlake 3 Hawks
1 V Crowfoot 3
Midnapore 2 has a bye to Round 2
McKnight 2 Mustangs has a bye to Round 2
Westwood 2 has a bye to Round 2
Bow Valley 2 Flames has a bye to Round 2
Southside 2 has a bye to Round 2
Blackfoot 2 has a bye to Round 2
Bow River 2 Bruins has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 6:30pm #2
Village Square 1
6 H Midnapore 2
1 V Glenlake 3 Hawks
Mar. 9, 6:45pm #7
Joe Kryczka
5 H Midnapore 2
1 V McKnight 2 Mustangs
Mar. 14, 8:00pm #13

semi
Max Bell Centre 2
5 H Midnapore 2
1 V Blackfoot 2
Mar. 3, 8:00pm #3
Village Square 1
4 H McKnight 2 Mustangs
3 V Westwood 2
Mar. 3, 5:30pm #4
Village Square 2
5 H Bow Valley 2 Flames
2 V Southside 2
Mar. 9, 8:15pm #8
Joe Kryczka
1 H Bow Valley 2 Flames
4 V Blackfoot 2
Mar. 3, 7:00pm #5
Village Square 2
5 H Blackfoot 2
2 V Bow River 2 Bruins

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 6, 8:45pm #6
Optimist
6 H Bow River 2 Bruins
4 V Crowfoot 3
Mar. 9, 7:15pm #9
Crowfoot
3 H Bow River 2 Bruins
2 V Glenlake 3 Hawks
Mar. 10, 4:15pm #11
Flames Community Arenas - Red
4 H Bow Valley 2 Flames
3 V Bow River 2 Bruins
Mar. 14, 9:30pm #14
Max Bell Centre 2
4 H Bow Valley 2 Flames
3 V McKnight 2 Mustangs
Mar. 16, 3:45pm #15

semi
Village Square 2
1 H Blackfoot 2
7 V Bow Valley 2 Flames
Mar. 9, 8:45pm #10
Crowfoot
6 H Westwood 2
4 V Southside 2
Mar. 10, 2:15pm #12
Cardel Rec South 4
5 H McKnight 2 Mustangs
1 V Westwood 2

Championship Final

Mar. 17, 7:00pm #16
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #13 VS Winner of Game #15
Midnapore 2
Bow Valley 2 Flames
4 - 1
Henry Viney - Mar. 17, 7:00pm

Champion

Winner of Game #13

Midnapore 2