City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Bantam 6

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 3 Crowfoot 6 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 6:45pm Joe Kryczka
      2 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers
    • GAME #1
      Mar. 2, 6:45pm Joe Kryczka
      3 Home Crowfoot 6
      VS
      2 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers
    • 5 Bow River 5 Bruins Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 8:15pm Joe Kryczka
      0 Visitor Bow Valley 6 Flames
    • GAME #2
      Mar. 2, 8:15pm Joe Kryczka
      5 Home Bow River 5 Bruins
      VS
      0 Visitor Bow Valley 6 Flames
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 1 McKnight 4 Mustangs Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 3, 2:15pm Henry Viney
      2 Visitor Crowfoot 6
    • GAME #3
      Mar. 3, 2:15pm Henry Viney
      1 Home McKnight 4 Mustangs
      VS
      2 Visitor Crowfoot 6
    • 5 Midnapore 5 Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 4:00pm Henry Viney
      0 Visitor Springbank 6
    • GAME #4
      Mar. 3, 4:00pm Henry Viney
      5 Home Midnapore 5
      VS
      0 Visitor Springbank 6
    • 3 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 5:30pm Henry Viney
      2 Visitor Bow River 5 Bruins
    • GAME #5
      Mar. 3, 5:30pm Henry Viney
      3 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      2 Visitor Bow River 5 Bruins
    • 7 Saints 4 Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 7:00pm Henry Viney
      5 Visitor Crowchild 3 Blackhawks
    • GAME #6
      Mar. 3, 7:00pm Henry Viney
      7 Home Saints 4
      VS
      5 Visitor Crowchild 3 Blackhawks

    • BRACKET B
    • 4 Bow River 5 Bruins Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 5, 7:15pm Brentwood Sportsplex
      3 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers
    • GAME #7
      Mar. 5, 7:15pm Brentwood Sportsplex
      4 Home Bow River 5 Bruins
      VS
      3 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers
    • 12 Crowchild 3 Blackhawks Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 5, 8:45pm Brentwood Sportsplex
      2 Visitor Bow Valley 6 Flames
    • GAME #8
      Mar. 5, 8:45pm Brentwood Sportsplex
      12 Home Crowchild 3 Blackhawks
      VS
      2 Visitor Bow Valley 6 Flames
  • Round 3

    BRACKET A
    • 3 Crowfoot 6 Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 12:45pm Flames Community Arenas - Gold
      7 Visitor Midnapore 5
    • GAME #9
      Mar. 9, 12:45pm Flames Community Arenas - Gold
      3 Home Crowfoot 6
      VS
      7 Visitor Midnapore 5
    • 2 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 9, 2:15pm Flames Community Arenas - Gold
      4 Visitor Saints 4
    • GAME #10
      Mar. 9, 2:15pm Flames Community Arenas - Gold
      2 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      4 Visitor Saints 4

    • BRACKET B
    • 4 Bow River 5 Bruins Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 9, 1:00pm Max Bell Centre 1
      3 Visitor McKnight 4 Mustangs
    • GAME #11
      Mar. 9, 1:00pm Max Bell Centre 1
      4 Home Bow River 5 Bruins
      VS
      3 Visitor McKnight 4 Mustangs
    • 1 Crowchild 3 Blackhawks Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 9, 2:30pm Max Bell Centre 1
      6 Visitor Springbank 6
    • GAME #12
      Mar. 9, 2:30pm Max Bell Centre 1
      1 Home Crowchild 3 Blackhawks
      VS
      6 Visitor Springbank 6
  • Round 4

    BRACKET A
    • 5 Midnapore 5 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 13, 8:45pm Murray Copot
      4 Visitor Saints 4
    • GAME #15
      Mar. 13, 8:45pm Murray Copot
      5 Home Midnapore 5
      VS
      4 Visitor Saints 4

    • BRACKET B
    • 4 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 10, 5:30pm Lake Bonavista
      2 Visitor Bow River 5 Bruins
    • GAME #13
      Mar. 10, 5:30pm Lake Bonavista
      4 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      2 Visitor Bow River 5 Bruins
    • 0 Crowfoot 6 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 10, 7:00pm Lake Bonavista
      1 Visitor Springbank 6
    • GAME #14
      Mar. 10, 7:00pm Lake Bonavista
      0 Home Crowfoot 6
      VS
      1 Visitor Springbank 6
  • Round 5

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 2 Glenlake 3 Hawks Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 12, 8:15pm Max Bell Centre 2
      1 Visitor Springbank 6
    • GAME #16
      Mar. 12, 8:15pm Max Bell Centre 2
      2 Home Glenlake 3 Hawks
      VS
      1 Visitor Springbank 6
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 1 Saints 4 Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 16, 2:15pm Max Bell Centre 2
      2 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • GAME #17
      Mar. 16, 2:15pm Max Bell Centre 2
      1 Home Saints 4
      VS
      2 Visitor Glenlake 3 Hawks
  • Finals

    • 2 Midnapore 5 Home
      GAME #18
      VS
      Mar. 17, 3:45pm George Blundun
      4 Visitor Glenlake 3 Hawks
    • GAME #18
      Mar. 17, 3:45pm George Blundun
      2 Home Midnapore 5
      VS
      4 Visitor Glenlake 3 Hawks
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Bantam 6

Round 1
Mar. 2, 6:45pm #1
Joe Kryczka
3 H Crowfoot 6
2 V Lake Bonavista 4 Breakers
Mar. 2, 8:15pm #2
Joe Kryczka
5 H Bow River 5 Bruins
0 V Bow Valley 6 Flames
McKnight 4 Mustangs has a bye to Round 2
Midnapore 5 has a bye to Round 2
Springbank 6 has a bye to Round 2
Glenlake 3 Hawks has a bye to Round 2
Saints 4 has a bye to Round 2
Crowchild 3 Blackhawks has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 2:15pm #3
Henry Viney
1 H McKnight 4 Mustangs
2 V Crowfoot 6
Mar. 9, 12:45pm #9
Flames Community Arenas - Gold
3 H Crowfoot 6
7 V Midnapore 5
Mar. 13, 8:45pm #15

semi
Murray Copot
5 H Midnapore 5
4 V Saints 4
Mar. 3, 4:00pm #4
Henry Viney
5 H Midnapore 5
0 V Springbank 6
Mar. 3, 5:30pm #5
Henry Viney
3 H Glenlake 3 Hawks
2 V Bow River 5 Bruins
Mar. 9, 2:15pm #10
Flames Community Arenas - Gold
2 H Glenlake 3 Hawks
4 V Saints 4
Mar. 3, 7:00pm #6
Henry Viney
7 H Saints 4
5 V Crowchild 3 Blackhawks

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 5, 7:15pm #7
Brentwood Sportsplex
4 H Bow River 5 Bruins
3 V Lake Bonavista 4 Breakers
Mar. 9, 1:00pm #11
Max Bell Centre 1
4 H Bow River 5 Bruins
3 V McKnight 4 Mustangs
Mar. 10, 5:30pm #13
Lake Bonavista
4 H Glenlake 3 Hawks
2 V Bow River 5 Bruins
Mar. 12, 8:15pm #16
Max Bell Centre 2
2 H Glenlake 3 Hawks
1 V Springbank 6
Mar. 16, 2:15pm #17

semi
Max Bell Centre 2
1 H Saints 4
2 V Glenlake 3 Hawks
Mar. 5, 8:45pm #8
Brentwood Sportsplex
12 H Crowchild 3 Blackhawks
2 V Bow Valley 6 Flames
Mar. 9, 2:30pm #12
Max Bell Centre 1
1 H Crowchild 3 Blackhawks
6 V Springbank 6
Mar. 10, 7:00pm #14
Lake Bonavista
0 H Crowfoot 6
1 V Springbank 6

Championship Final

Mar. 17, 3:45pm #18
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #15 VS Winner of Game #17
Midnapore 5
Glenlake 3 Hawks
2 - 4
George Blundun - Mar. 17, 3:45pm

Championship Final

Mar. 20, 8:30pm #19
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #18 VS Loser of Game #18
Glenlake 3 Hawks
Midnapore 5
1 - 4
George Blundun - Mar. 20, 8:30pm

Champion

Loser of Game #18

Midnapore 5