City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 19th, 2013Atom 8

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 4 Trails West 8 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 12:15pm Henry Viney
      3 Visitor Simons Valley 7
    • GAME #1
      Mar. 2, 12:15pm Henry Viney
      4 Home Trails West 8
      VS
      3 Visitor Simons Valley 7
    • 7 Saints 4 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 1:30pm Henry Viney
      5 Visitor Springbank 8
    • GAME #2
      Mar. 2, 1:30pm Henry Viney
      7 Home Saints 4
      VS
      5 Visitor Springbank 8
    • 4 Bow River 10 Bruins Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 2, 2:45pm Henry Viney
      1 Visitor Bow River 9 Bruins
    • GAME #3
      Mar. 2, 2:45pm Henry Viney
      4 Home Bow River 10 Bruins
      VS
      1 Visitor Bow River 9 Bruins
    • 3 Lake Bonavista 4 Breakers Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 2, 4:15pm Henry Viney
      0 Visitor Blackfoot 6
    • GAME #4
      Mar. 2, 4:15pm Henry Viney
      3 Home Lake Bonavista 4 Breakers
      VS
      0 Visitor Blackfoot 6
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 4 McKnight 4 Mustangs Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 2:00pm George Blundun
      0 Visitor Trails West 8
    • GAME #5
      Mar. 3, 2:00pm George Blundun
      4 Home McKnight 4 Mustangs
      VS
      0 Visitor Trails West 8
    • 3 Glenlake 7 Hawks Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 3:15pm George Blundun
      2 Visitor Saints 4
    • GAME #6
      Mar. 3, 3:15pm George Blundun
      3 Home Glenlake 7 Hawks
      VS
      2 Visitor Saints 4
    • 3 Bow Valley 7 Flames Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 3, 4:30pm George Blundun
      1 Visitor Bow River 10 Bruins
    • GAME #7
      Mar. 3, 4:30pm George Blundun
      3 Home Bow Valley 7 Flames
      VS
      1 Visitor Bow River 10 Bruins
    • 3 Westwood 4 Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 3, 5:45pm George Blundun
      4 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers
    • GAME #8
      Mar. 3, 5:45pm George Blundun
      3 Home Westwood 4
      VS
      4 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers

    • BRACKET B
    • 2 Saints 4 Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 4, 5:45pm Frank McCool
      3 Visitor Simons Valley 7
    • GAME #9
      Mar. 4, 5:45pm Frank McCool
      2 Home Saints 4
      VS
      3 Visitor Simons Valley 7
    • 3 Trails West 8 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 4, 5:45pm Henry Viney
      1 Visitor Springbank 8
    • GAME #10
      Mar. 4, 5:45pm Henry Viney
      3 Home Trails West 8
      VS
      1 Visitor Springbank 8
    • 4 Westwood 4 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 4, 5:30pm Rose Kohn
      2 Visitor Bow River 9 Bruins
    • GAME #11
      Mar. 4, 5:30pm Rose Kohn
      4 Home Westwood 4
      VS
      2 Visitor Bow River 9 Bruins
    • 2 Bow River 10 Bruins Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 7, 6:45pm George Blundun
      1 Visitor Blackfoot 6
    • GAME #12
      Mar. 7, 6:45pm George Blundun
      2 Home Bow River 10 Bruins
      VS
      1 Visitor Blackfoot 6
  • Round 3

    BRACKET A
    • 2 McKnight 4 Mustangs Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 9, 10:00am Max Bell Centre 2
      1 Visitor Glenlake 7 Hawks
    • GAME #13
      Mar. 9, 10:00am Max Bell Centre 2
      2 Home McKnight 4 Mustangs
      VS
      1 Visitor Glenlake 7 Hawks
    • 4 Bow Valley 7 Flames Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 9, 11:15am Max Bell Centre 2
      3 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers
    • GAME #14
      Mar. 9, 11:15am Max Bell Centre 2
      4 Home Bow Valley 7 Flames
      VS
      3 Visitor Lake Bonavista 4 Breakers

    • BRACKET B
    • 2 Simons Valley 7 Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 9, 11:00am WinSport C
      4 Visitor Trails West 8
    • GAME #15
      Mar. 9, 11:00am WinSport C
      2 Home Simons Valley 7
      VS
      4 Visitor Trails West 8
    • 3 Westwood 4 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 9, 12:30pm WinSport C
      4 Visitor Bow River 10 Bruins
    • GAME #16
      Mar. 9, 12:30pm WinSport C
      3 Home Westwood 4
      VS
      4 Visitor Bow River 10 Bruins
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 5 McKnight 4 Mustangs Home
      GAME #19
      VS
      Mar. 13, 6:15pm Murray Copot
      4 Visitor Bow Valley 7 Flames
    • GAME #19
      Mar. 13, 6:15pm Murray Copot
      5 Home McKnight 4 Mustangs
      VS
      4 Visitor Bow Valley 7 Flames

    • BRACKET B
    • 3 Lake Bonavista 4 Breakers Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 10, 10:15am Joe Kryczka
      0 Visitor Trails West 8
    • GAME #17
      Mar. 10, 10:15am Joe Kryczka
      3 Home Lake Bonavista 4 Breakers
      VS
      0 Visitor Trails West 8
    • 6 Glenlake 7 Hawks Home
      GAME #18
      VS
      Mar. 10, 11:30am Joe Kryczka
      1 Visitor Bow River 10 Bruins
    • GAME #18
      Mar. 10, 11:30am Joe Kryczka
      6 Home Glenlake 7 Hawks
      VS
      1 Visitor Bow River 10 Bruins
  • Finals

    • 2 McKnight 4 Mustangs Home
      GAME #22
      VS
      Mar. 17, 8:15am Max Bell Centre 2
      4 Visitor Bow Valley 7 Flames
    • GAME #22
      Mar. 17, 8:15am Max Bell Centre 2
      2 Home McKnight 4 Mustangs
      VS
      4 Visitor Bow Valley 7 Flames
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 19th, 2013Atom 8

Round 1
Mar. 2, 12:15pm #1
Henry Viney
4 H Trails West 8
3 V Simons Valley 7
Mar. 2, 1:30pm #2
Henry Viney
7 H Saints 4
5 V Springbank 8
Mar. 2, 2:45pm #3
Henry Viney
4 H Bow River 10 Bruins
1 V Bow River 9 Bruins
Mar. 2, 4:15pm #4
Henry Viney
3 H Lake Bonavista 4 Breakers
0 V Blackfoot 6
McKnight 4 Mustangs has a bye to Round 2
Glenlake 7 Hawks has a bye to Round 2
Bow Valley 7 Flames has a bye to Round 2
Westwood 4 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 2:00pm #5
George Blundun
4 H McKnight 4 Mustangs
0 V Trails West 8
Mar. 9, 10:00am #13
Max Bell Centre 2
2 H McKnight 4 Mustangs
1 V Glenlake 7 Hawks
Mar. 13, 6:15pm #19

semi
Murray Copot
5 H McKnight 4 Mustangs
4 V Bow Valley 7 Flames
Mar. 3, 3:15pm #6
George Blundun
3 H Glenlake 7 Hawks
2 V Saints 4
Mar. 3, 4:30pm #7
George Blundun
3 H Bow Valley 7 Flames
1 V Bow River 10 Bruins
Mar. 9, 11:15am #14
Max Bell Centre 2
4 H Bow Valley 7 Flames
3 V Lake Bonavista 4 Breakers
Mar. 3, 5:45pm #8
George Blundun
3 H Westwood 4
4 V Lake Bonavista 4 Breakers

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 4, 5:45pm #9
Frank McCool
2 H Saints 4
3 V Simons Valley 7
Mar. 9, 11:00am #15
WinSport C
2 H Simons Valley 7
4 V Trails West 8
Mar. 10, 10:15am #17
Joe Kryczka
3 H Lake Bonavista 4 Breakers
0 V Trails West 8
Mar. 13, 7:30pm #20
Murray Copot
1 H Lake Bonavista 4 Breakers
2 V Glenlake 7 Hawks
Mar. 16, 8:30am #21

semi
Rose Kohn
5 H Bow Valley 7 Flames
1 V Glenlake 7 Hawks
Mar. 4, 5:45pm #10
Henry Viney
3 H Trails West 8
1 V Springbank 8
Mar. 4, 5:30pm #11
Rose Kohn
4 H Westwood 4
2 V Bow River 9 Bruins
Mar. 9, 12:30pm #16
WinSport C
3 H Westwood 4
4 V Bow River 10 Bruins
Mar. 10, 11:30am #18
Joe Kryczka
6 H Glenlake 7 Hawks
1 V Bow River 10 Bruins
Mar. 7, 6:45pm #12
George Blundun
2 H Bow River 10 Bruins
1 V Blackfoot 6

Championship Final

Mar. 17, 8:15am #22
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #19 VS Winner of Game #21
McKnight 4 Mustangs
Bow Valley 7 Flames
2 - 4
Max Bell Centre 2 - Mar. 17, 8:15am

Championship Final

Mar. 19, 6:00pm #23
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #22 VS Loser of Game #22
Bow Valley 7 Flames
McKnight 4 Mustangs
3 - 1
Rose Kohn - Mar. 19, 6:00pm

Champion

Winner of Game #22

Bow Valley 7 Flames