City Championships

Schedules

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Atom 4

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 1 Saints 2 Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 9:30am Triwood
      6 Visitor Springbank 4
    • GAME #1
      Mar. 2, 9:30am Triwood
      1 Home Saints 2
      VS
      6 Visitor Springbank 4
    • 4 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 10:45am Triwood
      2 Visitor Bow Valley 4 Flames
    • GAME #2
      Mar. 2, 10:45am Triwood
      4 Home Shaw Meadows 2
      VS
      2 Visitor Bow Valley 4 Flames
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 5 Bow River 4 Bruins Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 3, 12:00pm Fairview
      3 Visitor Springbank 4
    • GAME #3
      Mar. 3, 12:00pm Fairview
      5 Home Bow River 4 Bruins
      VS
      3 Visitor Springbank 4
    • 2 Lake Bonavista 2 Breakers Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 3, 1:15pm Fairview
      4 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #4
      Mar. 3, 1:15pm Fairview
      2 Home Lake Bonavista 2 Breakers
      VS
      4 Visitor Simons Valley 3
    • 4 McKnight 2 Mustangs Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 2:30pm Fairview
      3 Visitor Shaw Meadows 2
    • GAME #5
      Mar. 3, 2:30pm Fairview
      4 Home McKnight 2 Mustangs
      VS
      3 Visitor Shaw Meadows 2
    • 1 Westwood 2 Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 3:45pm Fairview
      4 Visitor Trails West 4
    • GAME #6
      Mar. 3, 3:45pm Fairview
      1 Home Westwood 2
      VS
      4 Visitor Trails West 4

    • BRACKET B
    • 4 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 6, 6:15pm Murray Copot
      3 Visitor Saints 2
    • GAME #7
      Mar. 6, 6:15pm Murray Copot
      4 Home Shaw Meadows 2
      VS
      3 Visitor Saints 2
    • 6 Westwood 2 Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 6, 7:30pm Murray Copot
      0 Visitor Bow Valley 4 Flames
    • GAME #8
      Mar. 6, 7:30pm Murray Copot
      6 Home Westwood 2
      VS
      0 Visitor Bow Valley 4 Flames
  • Round 3

    BRACKET A
    • 4 Bow River 4 Bruins Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 8:45am Stew Hendry
      1 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #9
      Mar. 9, 8:45am Stew Hendry
      4 Home Bow River 4 Bruins
      VS
      1 Visitor Simons Valley 3
    • 4 McKnight 2 Mustangs Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 9, 10:00am Stew Hendry
      0 Visitor Trails West 4
    • GAME #10
      Mar. 9, 10:00am Stew Hendry
      4 Home McKnight 2 Mustangs
      VS
      0 Visitor Trails West 4

    • BRACKET B
    • 3 Shaw Meadows 2 Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 9, 11:30am Stew Hendry
      7 Visitor Springbank 4
    • GAME #11
      Mar. 9, 11:30am Stew Hendry
      3 Home Shaw Meadows 2
      VS
      7 Visitor Springbank 4
    • 6 Westwood 2 Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 9, 12:45pm Stew Hendry
      1 Visitor Lake Bonavista 2 Breakers
    • GAME #12
      Mar. 9, 12:45pm Stew Hendry
      6 Home Westwood 2
      VS
      1 Visitor Lake Bonavista 2 Breakers
  • Round 4

    BRACKET A
    • 1 Bow River 4 Bruins Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 14, 5:30pm Max Bell Centre 2
      4 Visitor McKnight 2 Mustangs
    • GAME #15
      Mar. 14, 5:30pm Max Bell Centre 2
      1 Home Bow River 4 Bruins
      VS
      4 Visitor McKnight 2 Mustangs

    • BRACKET B
    • 0 Trails West 4 Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 10, 2:00pm George Blundun
      4 Visitor Springbank 4
    • GAME #13
      Mar. 10, 2:00pm George Blundun
      0 Home Trails West 4
      VS
      4 Visitor Springbank 4
    • 5 Simons Valley 3 Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 10, 3:15pm George Blundun
      4 Visitor Westwood 2
    • GAME #14
      Mar. 10, 3:15pm George Blundun
      5 Home Simons Valley 3
      VS
      4 Visitor Westwood 2
  • Round 5

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 2 Springbank 4 Home
      GAME #16
      VS
      Mar. 14, 6:45pm Max Bell Centre 2
      3 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #16
      Mar. 14, 6:45pm Max Bell Centre 2
      2 Home Springbank 4
      VS
      3 Visitor Simons Valley 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 2 Bow River 4 Bruins Home
      GAME #17
      VS
      Mar. 16, 12:15pm Henry Viney
      1 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #17
      Mar. 16, 12:15pm Henry Viney
      2 Home Bow River 4 Bruins
      VS
      1 Visitor Simons Valley 3
  • Finals

    • 5 McKnight 2 Mustangs Home
      GAME #18
      VS
      Mar. 17, 2:00pm Rose Kohn
      4 Visitor Bow River 4 Bruins
    • GAME #18
      Mar. 17, 2:00pm Rose Kohn
      5 Home McKnight 2 Mustangs
      VS
      4 Visitor Bow River 4 Bruins
  • Champion

    2012/2013
    City Championships

March 2nd, 2013 - March 20th, 2013Atom 4

Round 1
Mar. 2, 9:30am #1
Triwood
1 H Saints 2
6 V Springbank 4
Mar. 2, 10:45am #2
Triwood
4 H Shaw Meadows 2
2 V Bow Valley 4 Flames
Bow River 4 Bruins has a bye to Round 2
Lake Bonavista 2 Breakers has a bye to Round 2
Simons Valley 3 has a bye to Round 2
McKnight 2 Mustangs has a bye to Round 2
Westwood 2 has a bye to Round 2
Trails West 4 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 12:00pm #3
Fairview
5 H Bow River 4 Bruins
3 V Springbank 4
Mar. 9, 8:45am #9
Stew Hendry
4 H Bow River 4 Bruins
1 V Simons Valley 3
Mar. 14, 5:30pm #15

semi
Max Bell Centre 2
1 H Bow River 4 Bruins
4 V McKnight 2 Mustangs
Mar. 3, 1:15pm #4
Fairview
2 H Lake Bonavista 2 Breakers
4 V Simons Valley 3
Mar. 3, 2:30pm #5
Fairview
4 H McKnight 2 Mustangs
3 V Shaw Meadows 2
Mar. 9, 10:00am #10
Stew Hendry
4 H McKnight 2 Mustangs
0 V Trails West 4
Mar. 3, 3:45pm #6
Fairview
1 H Westwood 2
4 V Trails West 4

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Semi-Finals
Mar. 6, 6:15pm #7
Murray Copot
4 H Shaw Meadows 2
3 V Saints 2
Mar. 9, 11:30am #11
Stew Hendry
3 H Shaw Meadows 2
7 V Springbank 4
Mar. 10, 2:00pm #13
George Blundun
0 H Trails West 4
4 V Springbank 4
Mar. 14, 6:45pm #16
Max Bell Centre 2
2 H Springbank 4
3 V Simons Valley 3
Mar. 16, 12:15pm #17

semi
Henry Viney
2 H Bow River 4 Bruins
1 V Simons Valley 3
Mar. 6, 7:30pm #8
Murray Copot
6 H Westwood 2
0 V Bow Valley 4 Flames
Mar. 9, 12:45pm #12
Stew Hendry
6 H Westwood 2
1 V Lake Bonavista 2 Breakers
Mar. 10, 3:15pm #14
George Blundun
5 H Simons Valley 3
4 V Westwood 2

Championship Final

Mar. 17, 2:00pm #18
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #15 VS Winner of Game #17
McKnight 2 Mustangs
Bow River 4 Bruins
5 - 4
Rose Kohn - Mar. 17, 2:00pm

Champion

Winner of Game #15

McKnight 2 Mustangs