Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam 5

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 3 NW Warriors 5 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 1:30pm Max Bell - Arena 2
      2 Visitor Southwest 5
    • GAME #1
      Jan. 12, 1:30pm Max Bell - Arena 2
      3 Home NW Warriors 5
      VS
      2 Visitor Southwest 5
    • 2 Bow Valley 5 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 3:00pm Max Bell - Arena 2
      1 Visitor Bow River 5
    • GAME #2
      Jan. 12, 3:00pm Max Bell - Arena 2
      2 Home Bow Valley 5
      VS
      1 Visitor Bow River 5
    • 1 Mavericks 3 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 4:30pm Max Bell - Arena 2
      4 Visitor Trails West 5
    • GAME #3
      Jan. 12, 4:30pm Max Bell - Arena 2
      1 Home Mavericks 3
      VS
      4 Visitor Trails West 5
    • 6 Springbank 5 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 6:00pm Max Bell - Arena 2
      0 Visitor Blackfoot 4
    • GAME #4
      Jan. 12, 6:00pm Max Bell - Arena 2
      6 Home Springbank 5
      VS
      0 Visitor Blackfoot 4
  • Round 2

    BRACKET A
    • 4 NW Warriors 5 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 7:30pm Stew Hendry
      0 Visitor Bow Valley 5
    • GAME #5
      Jan. 13, 7:30pm Stew Hendry
      4 Home NW Warriors 5
      VS
      0 Visitor Bow Valley 5
    • 3 Trails West 5 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 6:00pm Stew Hendry
      4 Visitor Springbank 5
    • GAME #6
      Jan. 13, 6:00pm Stew Hendry
      3 Home Trails West 5
      VS
      4 Visitor Springbank 5

    • BRACKET B
    • 2 Southwest 5 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 7:45pm Henry Viney
      1 Visitor Bow River 5
    • GAME #7
      Jan. 13, 7:45pm Henry Viney
      2 Home Southwest 5
      VS
      1 Visitor Bow River 5
    • 6 Mavericks 3 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 6:15pm Henry Viney
      0 Visitor Blackfoot 4
    • GAME #8
      Jan. 13, 6:15pm Henry Viney
      6 Home Mavericks 3
      VS
      0 Visitor Blackfoot 4
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 3 NW Warriors 5 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 15, 8:00pm Optimist
      2 Visitor Springbank 5
    • GAME #9
      Jan. 15, 8:00pm Optimist
      3 Home NW Warriors 5
      VS
      2 Visitor Springbank 5

    • BRACKET B
    • 1 Southwest 5 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 15, 8:15pm George Blundun
      5 Visitor Mavericks 3
    • GAME #10
      Jan. 15, 8:15pm George Blundun
      1 Home Southwest 5
      VS
      5 Visitor Mavericks 3
  • Final

    • 2 NW Warriors 5 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 19, 3:45pm Seton Rink B
      6 Visitor Mavericks 3
    • GAME #11
      Jan. 19, 3:45pm Seton Rink B
      2 Home NW Warriors 5
      VS
      6 Visitor Mavericks 3
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam 5

Round 1
Jan. 12, 1:30pm #1
Max Bell - Arena 2
3 H NW Warriors 5
2 V Southwest 5
Jan. 12, 3:00pm #2
Max Bell - Arena 2
2 H Bow Valley 5
1 V Bow River 5
Jan. 12, 4:30pm #3
Max Bell - Arena 2
1 H Mavericks 3
4 V Trails West 5
Jan. 12, 6:00pm #4
Max Bell - Arena 2
6 H Springbank 5
0 V Blackfoot 4
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 7:30pm #5
Stew Hendry
4 H NW Warriors 5
0 V Bow Valley 5
Jan. 15, 8:00pm #9

semi
Optimist
3 H NW Warriors 5
2 V Springbank 5
Jan. 13, 6:00pm #6
Stew Hendry
3 H Trails West 5
4 V Springbank 5

Bracket B

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 7:45pm #7
Henry Viney
2 H Southwest 5
1 V Bow River 5
Jan. 15, 8:15pm #10

semi
George Blundun
1 H Southwest 5
5 V Mavericks 3
Jan. 13, 6:15pm #8
Henry Viney
6 H Mavericks 3
0 V Blackfoot 4

Championship Final

Jan. 19, 3:45pm #11
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #9 VS Winner of Game #10
NW Warriors 5
Mavericks 3
2 - 6
Seton Rink B - Jan. 19, 3:45pm

Champion

Winner of Game #10

Mavericks 3


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils