Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 5 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 3 Crowfoot 5 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 12:15pm Village Square 1
      6 Visitor NW Warriors 5 Red
    • GAME #1
      Jan. 12, 12:15pm Village Square 1
      3 Home Crowfoot 5
      VS
      6 Visitor NW Warriors 5 Red
    • 5 McKnight 5 Orange Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 1:45pm Village Square 1
      0 Visitor Simons Valley 5 Grey
    • GAME #2
      Jan. 12, 1:45pm Village Square 1
      5 Home McKnight 5 Orange
      VS
      0 Visitor Simons Valley 5 Grey
    • 6 Springbank 5 White Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 3:15pm Village Square 1
      0 Visitor Bow River 6 Black
    • GAME #3
      Jan. 12, 3:15pm Village Square 1
      6 Home Springbank 5 White
      VS
      0 Visitor Bow River 6 Black
    • 4 Springbank 5 Blue Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 12:00pm Village Square 2
      2 Visitor Saints 4
    • GAME #4
      Jan. 12, 12:00pm Village Square 2
      4 Home Springbank 5 Blue
      VS
      2 Visitor Saints 4
    • 2 Springbank 5 Green Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 1:30pm Village Square 2
      1 Visitor Simons Valley 5 Black
    • GAME #5
      Jan. 12, 1:30pm Village Square 2
      2 Home Springbank 5 Green
      VS
      1 Visitor Simons Valley 5 Black
    • 4 NW Warriors 5 White Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 12, 3:00pm Village Square 2
      1 Visitor Bow River 6 Gold
    • GAME #6
      Jan. 12, 3:00pm Village Square 2
      4 Home NW Warriors 5 White
      VS
      1 Visitor Bow River 6 Gold
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 1 McKnight 5 Orange Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 8:00am Shouldice
      5 Visitor Springbank 5 White
    • GAME #7
      Jan. 13, 8:00am Shouldice
      1 Home McKnight 5 Orange
      VS
      5 Visitor Springbank 5 White
    • 0 McKnight 5 Black Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 9:30am Shouldice
      8 Visitor Springbank 5 Blue
    • GAME #8
      Jan. 13, 9:30am Shouldice
      0 Home McKnight 5 Black
      VS
      8 Visitor Springbank 5 Blue
    • 3 Springbank 5 Green Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 11:00am Shouldice
      4 Visitor NW Warriors 5 White
    • GAME #9
      Jan. 13, 11:00am Shouldice
      3 Home Springbank 5 Green
      VS
      4 Visitor NW Warriors 5 White

    • BRACKET B
    • 5 Crowfoot 5 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 13, 2:00pm Shouldice
      4 Visitor Simons Valley 5 Grey
    • GAME #10
      Jan. 13, 2:00pm Shouldice
      5 Home Crowfoot 5
      VS
      4 Visitor Simons Valley 5 Grey
    • 2 Bow River 6 Black Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 14, 6:15pm Stew Hendry
      1 Visitor McKnight 5 Black
    • GAME #11
      Jan. 14, 6:15pm Stew Hendry
      2 Home Bow River 6 Black
      VS
      1 Visitor McKnight 5 Black
    • 3 Simons Valley 5 Black Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 13, 12:30pm Shouldice
      0 Visitor Bow River 6 Gold
    • GAME #12
      Jan. 13, 12:30pm Shouldice
      3 Home Simons Valley 5 Black
      VS
      0 Visitor Bow River 6 Gold
  • Round 3

    BRACKET A
    • 3 NW Warriors 5 Red Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 15, 6:30pm Vivo - West
      2 Visitor Springbank 5 White
    • GAME #13
      Jan. 15, 6:30pm Vivo - West
      3 Home NW Warriors 5 Red
      VS
      2 Visitor Springbank 5 White
    • 4 Springbank 5 Blue Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 15, 8:00pm Vivo - West
      1 Visitor NW Warriors 5 White
    • GAME #14
      Jan. 15, 8:00pm Vivo - West
      4 Home Springbank 5 Blue
      VS
      1 Visitor NW Warriors 5 White

    • BRACKET B
    • 2 Crowfoot 5 Home
      GAME #15
      VS
      Jan. 15, 6:45pm Mount Pleasant Sportsplex
      3 Visitor Bow River 6 Black
    • GAME #15
      Jan. 15, 6:45pm Mount Pleasant Sportsplex
      2 Home Crowfoot 5
      VS
      3 Visitor Bow River 6 Black
    • 1 Saints 4 Home
      GAME #16
      VS
      Jan. 15, 8:15pm Mount Pleasant Sportsplex
      4 Visitor Simons Valley 5 Black
    • GAME #16
      Jan. 15, 8:15pm Mount Pleasant Sportsplex
      1 Home Saints 4
      VS
      4 Visitor Simons Valley 5 Black
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 5 NW Warriors 5 Red Home
      GAME #17
      VS
      Jan. 17, 5:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      6 Visitor Springbank 5 Blue
    • GAME #17
      Jan. 17, 5:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      5 Home NW Warriors 5 Red
      VS
      6 Visitor Springbank 5 Blue

    • BRACKET B
    • 1 Bow River 6 Black Home
      GAME #18
      VS
      Jan. 17, 7:00pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      4 Visitor Simons Valley 5 Black
    • GAME #18
      Jan. 17, 7:00pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      1 Home Bow River 6 Black
      VS
      4 Visitor Simons Valley 5 Black
  • Final

    • 6 Springbank 5 Blue Home
      GAME #19
      VS
      Jan. 19, 3:00pm Crowchild - Blue
      3 Visitor Simons Valley 5 Black
    • GAME #19
      Jan. 19, 3:00pm Crowchild - Blue
      6 Home Springbank 5 Blue
      VS
      3 Visitor Simons Valley 5 Black
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 5 North

Round 1
Jan. 12, 12:15pm #1
Village Square 1
3 H Crowfoot 5
6 V NW Warriors 5 Red
Jan. 12, 1:45pm #2
Village Square 1
5 H McKnight 5 Orange
0 V Simons Valley 5 Grey
Jan. 12, 3:15pm #3
Village Square 1
6 H Springbank 5 White
0 V Bow River 6 Black
Jan. 12, 12:00pm #4
Village Square 2
4 H Springbank 5 Blue
2 V Saints 4
Jan. 12, 1:30pm #5
Village Square 2
2 H Springbank 5 Green
1 V Simons Valley 5 Black
Jan. 12, 3:00pm #6
Village Square 2
4 H NW Warriors 5 White
1 V Bow River 6 Gold
McKnight 5 Black has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 8:00am #7
Shouldice
1 H McKnight 5 Orange
5 V Springbank 5 White
Jan. 15, 6:30pm #13
Vivo - West
3 H NW Warriors 5 Red
2 V Springbank 5 White
Jan. 17, 5:30pm #17

semi
Rocky Ridge Enerplus Arena
5 H NW Warriors 5 Red
6 V Springbank 5 Blue
Jan. 13, 9:30am #8
Shouldice
0 H McKnight 5 Black
8 V Springbank 5 Blue
Jan. 15, 8:00pm #14
Vivo - West
4 H Springbank 5 Blue
1 V NW Warriors 5 White
Jan. 13, 11:00am #9
Shouldice
3 H Springbank 5 Green
4 V NW Warriors 5 White

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 2:00pm #10
Shouldice
5 H Crowfoot 5
4 V Simons Valley 5 Grey
Jan. 15, 6:45pm #15
Mount Pleasant Sportsplex
2 H Crowfoot 5
3 V Bow River 6 Black
Jan. 17, 7:00pm #18

semi
Rocky Ridge Enerplus Arena
1 H Bow River 6 Black
4 V Simons Valley 5 Black
Jan. 14, 6:15pm #11
Stew Hendry
2 H Bow River 6 Black
1 V McKnight 5 Black
Jan. 13, 12:30pm #12
Shouldice
3 H Simons Valley 5 Black
0 V Bow River 6 Gold
Jan. 15, 8:15pm #16
Mount Pleasant Sportsplex
1 H Saints 4
4 V Simons Valley 5 Black

Championship Final

Jan. 19, 3:00pm #19
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #17 VS Winner of Game #18
Springbank 5 Blue
Simons Valley 5 Black
6 - 3
Crowchild - Blue - Jan. 19, 3:00pm

Champion

Winner of Game #17

Springbank 5 Blue


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils