Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 4 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 4 Simons Valley 4 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 8:00am Shouldice
      0 Visitor NW Warriors 4
    • GAME #1
      Jan. 12, 8:00am Shouldice
      4 Home Simons Valley 4
      VS
      0 Visitor NW Warriors 4
    • 4 Bow River 5 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 9:30am Shouldice
      3 Visitor McKnight 4
    • GAME #2
      Jan. 12, 9:30am Shouldice
      4 Home Bow River 5
      VS
      3 Visitor McKnight 4
    • 0 Crowfoot 4B Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 11:00am Shouldice
      5 Visitor Bow River 4 Black
    • GAME #3
      Jan. 12, 11:00am Shouldice
      0 Home Crowfoot 4B
      VS
      5 Visitor Bow River 4 Black
    • 0 Saints 3 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 12:30pm Shouldice
      8 Visitor Crowfoot 4W
    • GAME #4
      Jan. 12, 12:30pm Shouldice
      0 Home Saints 3
      VS
      8 Visitor Crowfoot 4W
    • 2 Bow River 4 Gold Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 2:00pm Shouldice
      6 Visitor Springbank 4 Blue
    • GAME #5
      Jan. 12, 2:00pm Shouldice
      2 Home Bow River 4 Gold
      VS
      6 Visitor Springbank 4 Blue
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 1 Simons Valley 4 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 12:45pm Murray Copot
      2 Visitor Bow River 5
    • GAME #6
      Jan. 13, 12:45pm Murray Copot
      1 Home Simons Valley 4
      VS
      2 Visitor Bow River 5
    • 4 Bow River 4 Black Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 11:15am Murray Copot
      1 Visitor Springbank 4 Green
    • GAME #7
      Jan. 13, 11:15am Murray Copot
      4 Home Bow River 4 Black
      VS
      1 Visitor Springbank 4 Green
    • 2 Crowfoot 4W Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 9:45am Murray Copot
      1 Visitor Springbank 4 Blue
    • GAME #8
      Jan. 13, 9:45am Murray Copot
      2 Home Crowfoot 4W
      VS
      1 Visitor Springbank 4 Blue

    • BRACKET B
    • 4 NW Warriors 4 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 2:15pm Murray Copot
      2 Visitor McKnight 4
    • GAME #9
      Jan. 13, 2:15pm Murray Copot
      4 Home NW Warriors 4
      VS
      2 Visitor McKnight 4
    • 1 Saints 3 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 13, 8:15am Murray Copot
      8 Visitor Bow River 4 Gold
    • GAME #10
      Jan. 13, 8:15am Murray Copot
      1 Home Saints 3
      VS
      8 Visitor Bow River 4 Gold
  • Round 3

    BRACKET A
    • 0 Bow River 5 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 15, 8:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      2 Visitor Bow River 4 Black
    • GAME #11
      Jan. 15, 8:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      0 Home Bow River 5
      VS
      2 Visitor Bow River 4 Black

    • BRACKET B
    • 3 NW Warriors 4 Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 15, 5:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      1 Visitor Crowfoot 4B
    • GAME #12
      Jan. 15, 5:30pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      3 Home NW Warriors 4
      VS
      1 Visitor Crowfoot 4B
    • 4 Springbank 4 Green Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 15, 7:00pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      6 Visitor Bow River 4 Gold
    • GAME #13
      Jan. 15, 7:00pm Rocky Ridge Enerplus Arena
      4 Home Springbank 4 Green
      VS
      6 Visitor Bow River 4 Gold
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 8 Bow River 4 Black Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 17, 5:30pm Shouldice
      3 Visitor Crowfoot 4W
    • GAME #14
      Jan. 17, 5:30pm Shouldice
      8 Home Bow River 4 Black
      VS
      3 Visitor Crowfoot 4W

    • BRACKET B
    • 1 NW Warriors 4 Home
      GAME #15
      VS
      Jan. 17, 7:00pm Shouldice
      3 Visitor Bow River 4 Gold
    • GAME #15
      Jan. 17, 7:00pm Shouldice
      1 Home NW Warriors 4
      VS
      3 Visitor Bow River 4 Gold
  • Final

    • 2 Bow River 4 Black Home
      GAME #16
      VS
      Jan. 19, 4:15pm Crowchild - Red
      3 Visitor Bow River 4 Gold
    • GAME #16
      Jan. 19, 4:15pm Crowchild - Red
      2 Home Bow River 4 Black
      VS
      3 Visitor Bow River 4 Gold
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Pee Wee 4 North

Round 1
Jan. 12, 8:00am #1
Shouldice
4 H Simons Valley 4
0 V NW Warriors 4
Jan. 12, 9:30am #2
Shouldice
4 H Bow River 5
3 V McKnight 4
Jan. 12, 11:00am #3
Shouldice
0 H Crowfoot 4B
5 V Bow River 4 Black
Jan. 12, 12:30pm #4
Shouldice
0 H Saints 3
8 V Crowfoot 4W
Jan. 12, 2:00pm #5
Shouldice
2 H Bow River 4 Gold
6 V Springbank 4 Blue
Springbank 4 Green has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 12:45pm #6
Murray Copot
1 H Simons Valley 4
2 V Bow River 5
Jan. 15, 8:30pm #11
Rocky Ridge Enerplus Arena
0 H Bow River 5
2 V Bow River 4 Black
Jan. 17, 5:30pm #14

semi
Shouldice
8 H Bow River 4 Black
3 V Crowfoot 4W
Jan. 13, 11:15am #7
Murray Copot
4 H Bow River 4 Black
1 V Springbank 4 Green
Jan. 13, 9:45am #8
Murray Copot
2 H Crowfoot 4W
1 V Springbank 4 Blue

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 2:15pm #9
Murray Copot
4 H NW Warriors 4
2 V McKnight 4
Jan. 15, 5:30pm #12
Rocky Ridge Enerplus Arena
3 H NW Warriors 4
1 V Crowfoot 4B
Jan. 17, 7:00pm #15

semi
Shouldice
1 H NW Warriors 4
3 V Bow River 4 Gold
Jan. 13, 8:15am #10
Murray Copot
1 H Saints 3
8 V Bow River 4 Gold
Jan. 15, 7:00pm #13
Rocky Ridge Enerplus Arena
4 H Springbank 4 Green
6 V Bow River 4 Gold

Championship Final

Jan. 19, 4:15pm #16
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #14 VS Winner of Game #15
Bow River 4 Black
Bow River 4 Gold
2 - 3
Crowchild - Red - Jan. 19, 4:15pm

Champion

Winner of Game #15

Bow River 4 Gold


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils