Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 3 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 5 Springbank 3 Blue Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 9:15am Vivo - West
      4 Visitor Springbank 3 Green
    • GAME #1
      Jan. 12, 9:15am Vivo - West
      5 Home Springbank 3 Blue
      VS
      4 Visitor Springbank 3 Green
    • 0 Saints 2 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 10:30am Vivo - West
      3 Visitor Bow River 3
    • GAME #2
      Jan. 12, 10:30am Vivo - West
      0 Home Saints 2
      VS
      3 Visitor Bow River 3
    • 6 Crowfoot 3 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 11:45am Vivo - West
      1 Visitor McKnight 3
    • GAME #3
      Jan. 12, 11:45am Vivo - West
      6 Home Crowfoot 3
      VS
      1 Visitor McKnight 3
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 4 Springbank 3 Blue Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 13, 3:45pm Bowness Sportsplex
      3 Visitor Bow River 3
    • GAME #4
      Jan. 13, 3:45pm Bowness Sportsplex
      4 Home Springbank 3 Blue
      VS
      3 Visitor Bow River 3
    • 2 Simons Valley 3 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 2:30pm Bowness Sportsplex
      3 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #5
      Jan. 13, 2:30pm Bowness Sportsplex
      2 Home Simons Valley 3
      VS
      3 Visitor Crowfoot 3

    • BRACKET B
    • 1 Saints 2 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 5:00pm Bowness Sportsplex
      3 Visitor McKnight 3
    • GAME #6
      Jan. 13, 5:00pm Bowness Sportsplex
      1 Home Saints 2
      VS
      3 Visitor McKnight 3
    • 3 Springbank 3 Green Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 14, 6:30pm Thorncliffe/Greenview
      4 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #7
      Jan. 14, 6:30pm Thorncliffe/Greenview
      3 Home Springbank 3 Green
      VS
      4 Visitor Simons Valley 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 6 Springbank 3 Blue Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 16, 7:00pm Village Square 2
      2 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #8
      Jan. 16, 7:00pm Village Square 2
      6 Home Springbank 3 Blue
      VS
      2 Visitor Crowfoot 3

    • BRACKET B
    • 2 Simons Valley 3 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 16, 5:45pm Village Square 2
      5 Visitor McKnight 3
    • GAME #9
      Jan. 16, 5:45pm Village Square 2
      2 Home Simons Valley 3
      VS
      5 Visitor McKnight 3
  • Final

    • 5 Springbank 3 Blue Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 19, 3:15pm WinSport D visitcalgary.com
      3 Visitor McKnight 3
    • GAME #10
      Jan. 19, 3:15pm WinSport D visitcalgary.com
      5 Home Springbank 3 Blue
      VS
      3 Visitor McKnight 3
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 3 North

Round 1
Jan. 12, 9:15am #1
Vivo - West
5 H Springbank 3 Blue
4 V Springbank 3 Green
Jan. 12, 10:30am #2
Vivo - West
0 H Saints 2
3 V Bow River 3
Jan. 12, 11:45am #3
Vivo - West
6 H Crowfoot 3
1 V McKnight 3
Simons Valley 3 has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 3:45pm #4
Bowness Sportsplex
4 H Springbank 3 Blue
3 V Bow River 3
Jan. 16, 7:00pm #8

semi
Village Square 2
6 H Springbank 3 Blue
2 V Crowfoot 3
Jan. 13, 2:30pm #5
Bowness Sportsplex
2 H Simons Valley 3
3 V Crowfoot 3

Bracket B

Round 2 Semi-Finals
Jan. 13, 5:00pm #6
Bowness Sportsplex
1 H Saints 2
3 V McKnight 3
Jan. 16, 5:45pm #9

semi
Village Square 2
2 H Simons Valley 3
5 V McKnight 3
Jan. 14, 6:30pm #7
Thorncliffe/Greenview
3 H Springbank 3 Green
4 V Simons Valley 3

Championship Final

Jan. 19, 3:15pm #10
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #8 VS Winner of Game #9
Springbank 3 Blue
McKnight 3
5 - 3
WinSport D visitcalgary.com - Jan. 19, 3:15pm

Champion

Winner of Game #8

Springbank 3 Blue


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils