Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam 4

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 2 Crowfoot 4 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 3:00pm Cardel Rec South 2
      0 Visitor Bow Valley 4
    • GAME #1
      Jan. 12, 3:00pm Cardel Rec South 2
      2 Home Crowfoot 4
      VS
      0 Visitor Bow Valley 4
    • 3 Lake Bonavista 2 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 4:30pm Cardel Rec South 2
      2 Visitor NW Warriors 4
    • GAME #2
      Jan. 12, 4:30pm Cardel Rec South 2
      3 Home Lake Bonavista 2
      VS
      2 Visitor NW Warriors 4
    • 3 Southwest 4 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 9:00pm Trico Centre 1
      2 Visitor Trails West 4 White
    • GAME #3
      Jan. 12, 9:00pm Trico Centre 1
      3 Home Southwest 4
      VS
      2 Visitor Trails West 4 White
    • 5 Glenlake 4 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 8:30pm Trico Centre 2
      6 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #4
      Jan. 12, 8:30pm Trico Centre 2
      5 Home Glenlake 4
      VS
      6 Visitor Simons Valley 3
    • 0 McKnight 4 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 7:00pm Trico Centre 2
      8 Visitor Bow River 4
    • GAME #5
      Jan. 12, 7:00pm Trico Centre 2
      0 Home McKnight 4
      VS
      8 Visitor Bow River 4
    • 2 Trails West 4 Red Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 12, 5:30pm Trico Centre 2
      5 Visitor Springbank 4
    • GAME #6
      Jan. 12, 5:30pm Trico Centre 2
      2 Home Trails West 4 Red
      VS
      5 Visitor Springbank 4
  • Round 2

    BRACKET A
    • 2 Crowfoot 4 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 12:15pm Crowfoot
      6 Visitor Lake Bonavista 2
    • GAME #7
      Jan. 13, 12:15pm Crowfoot
      2 Home Crowfoot 4
      VS
      6 Visitor Lake Bonavista 2
    • 1 Southwest 4 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 1:45pm Crowfoot
      3 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #8
      Jan. 13, 1:45pm Crowfoot
      1 Home Southwest 4
      VS
      3 Visitor Simons Valley 3
    • 1 Bow River 4 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 3:15pm Crowfoot
      5 Visitor Springbank 4
    • GAME #9
      Jan. 13, 3:15pm Crowfoot
      1 Home Bow River 4
      VS
      5 Visitor Springbank 4

    • BRACKET B
    • 2 Bow Valley 4 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 13, 4:45pm Crowfoot
      4 Visitor NW Warriors 4
    • GAME #10
      Jan. 13, 4:45pm Crowfoot
      2 Home Bow Valley 4
      VS
      4 Visitor NW Warriors 4
    • 3 Trails West 4 White Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 13, 6:15pm Crowfoot
      1 Visitor Glenlake 4
    • GAME #11
      Jan. 13, 6:15pm Crowfoot
      3 Home Trails West 4 White
      VS
      1 Visitor Glenlake 4
    • 2 McKnight 4 Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 13, 7:45pm Crowfoot
      3 Visitor Trails West 4 Red
    • GAME #12
      Jan. 13, 7:45pm Crowfoot
      2 Home McKnight 4
      VS
      3 Visitor Trails West 4 Red
  • Round 3

    BRACKET A
    • 5 Lake Bonavista 2 Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 14, 7:45pm Stew Hendry
      1 Visitor Simons Valley 3
    • GAME #13
      Jan. 14, 7:45pm Stew Hendry
      5 Home Lake Bonavista 2
      VS
      1 Visitor Simons Valley 3

    • BRACKET B
    • 5 Trails West 4 White Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 14, 8:15pm Henry Viney
      3 Visitor Trails West 4 Red
    • GAME #14
      Jan. 14, 8:15pm Henry Viney
      5 Home Trails West 4 White
      VS
      3 Visitor Trails West 4 Red
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 1 Lake Bonavista 2 Home
      GAME #15
      VS
      Jan. 16, 8:00pm Village Square 1
      5 Visitor Springbank 4
    • GAME #15
      Jan. 16, 8:00pm Village Square 1
      1 Home Lake Bonavista 2
      VS
      5 Visitor Springbank 4

    • BRACKET B
    • 0 NW Warriors 4 Home
      GAME #16
      VS
      Jan. 16, 8:15pm Village Square 2
      8 Visitor Trails West 4 White
    • GAME #16
      Jan. 16, 8:15pm Village Square 2
      0 Home NW Warriors 4
      VS
      8 Visitor Trails West 4 White
  • Final

    • 4 Springbank 4 Home
      GAME #17
      VS
      Jan. 19, 4:15pm Seton Rink A
      3 Visitor Trails West 4 White
    • GAME #17
      Jan. 19, 4:15pm Seton Rink A
      4 Home Springbank 4
      VS
      3 Visitor Trails West 4 White
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam 4

Round 1
Jan. 12, 3:00pm #1
Cardel Rec South 2
2 H Crowfoot 4
0 V Bow Valley 4
Jan. 12, 4:30pm #2
Cardel Rec South 2
3 H Lake Bonavista 2
2 V NW Warriors 4
Jan. 12, 9:00pm #3
Trico Centre 1
3 H Southwest 4
2 V Trails West 4 White
Jan. 12, 8:30pm #4
Trico Centre 2
5 H Glenlake 4
6 V Simons Valley 3
Jan. 12, 7:00pm #5
Trico Centre 2
0 H McKnight 4
8 V Bow River 4
Jan. 12, 5:30pm #6
Trico Centre 2
2 H Trails West 4 Red
5 V Springbank 4
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 12:15pm #7
Crowfoot
2 H Crowfoot 4
6 V Lake Bonavista 2
Jan. 14, 7:45pm #13
Stew Hendry
5 H Lake Bonavista 2
1 V Simons Valley 3
Jan. 16, 8:00pm #15

semi
Village Square 1
1 H Lake Bonavista 2
5 V Springbank 4
Jan. 13, 1:45pm #8
Crowfoot
1 H Southwest 4
3 V Simons Valley 3
Jan. 13, 3:15pm #9
Crowfoot
1 H Bow River 4
5 V Springbank 4

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 4:45pm #10
Crowfoot
2 H Bow Valley 4
4 V NW Warriors 4
Jan. 16, 8:15pm #16

semi
Village Square 2
0 H NW Warriors 4
8 V Trails West 4 White
Jan. 13, 6:15pm #11
Crowfoot
3 H Trails West 4 White
1 V Glenlake 4
Jan. 14, 8:15pm #14
Henry Viney
5 H Trails West 4 White
3 V Trails West 4 Red
Jan. 13, 7:45pm #12
Crowfoot
2 H McKnight 4
3 V Trails West 4 Red

Championship Final

Jan. 19, 4:15pm #17
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #15 VS Winner of Game #16
Springbank 4
Trails West 4 White
4 - 3
Seton Rink A - Jan. 19, 4:15pm

Champion

Winner of Game #15

Springbank 4


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils