Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam 3

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 3 Saints 2 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 11:00am Rose Kohn
      4 Visitor Glenlake 3
    • GAME #1
      Jan. 12, 11:00am Rose Kohn
      3 Home Saints 2
      VS
      4 Visitor Glenlake 3
    • 5 Bow River 3 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 12:30pm Rose Kohn
      1 Visitor Trails West 3
    • GAME #2
      Jan. 12, 12:30pm Rose Kohn
      5 Home Bow River 3
      VS
      1 Visitor Trails West 3
    • 4 McKnight 3 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 2:00pm Rose Kohn
      2 Visitor Southwest 3
    • GAME #3
      Jan. 12, 2:00pm Rose Kohn
      4 Home McKnight 3
      VS
      2 Visitor Southwest 3
    • 4 Bow Valley 3 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 3:30pm Rose Kohn
      1 Visitor Springbank 3
    • GAME #4
      Jan. 12, 3:30pm Rose Kohn
      4 Home Bow Valley 3
      VS
      1 Visitor Springbank 3
    • 0 NW Warriors 3 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 5:00pm Rose Kohn
      8 Visitor Simons Valley 2
    • GAME #5
      Jan. 12, 5:00pm Rose Kohn
      0 Home NW Warriors 3
      VS
      8 Visitor Simons Valley 2
    • 3 Blackfoot 3 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 12, 3:45pm Ernie Starr
      2 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #6
      Jan. 12, 3:45pm Ernie Starr
      3 Home Blackfoot 3
      VS
      2 Visitor Crowfoot 3
  • Round 2

    BRACKET A
    • 0 Glenlake 3 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 8:45pm Village Square 2
      4 Visitor Bow River 3
    • GAME #7
      Jan. 13, 8:45pm Village Square 2
      0 Home Glenlake 3
      VS
      4 Visitor Bow River 3
    • 1 McKnight 3 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 7:15pm Village Square 2
      4 Visitor Bow Valley 3
    • GAME #8
      Jan. 13, 7:15pm Village Square 2
      1 Home McKnight 3
      VS
      4 Visitor Bow Valley 3
    • 3 Simons Valley 2 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 5:45pm Village Square 2
      0 Visitor Blackfoot 3
    • GAME #9
      Jan. 13, 5:45pm Village Square 2
      3 Home Simons Valley 2
      VS
      0 Visitor Blackfoot 3

    • BRACKET B
    • 2 Saints 2 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 13, 3:00pm Village Square 1
      1 Visitor Trails West 3
    • GAME #10
      Jan. 13, 3:00pm Village Square 1
      2 Home Saints 2
      VS
      1 Visitor Trails West 3
    • 0 Southwest 3 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 13, 2:45pm Village Square 2
      4 Visitor Springbank 3
    • GAME #11
      Jan. 13, 2:45pm Village Square 2
      0 Home Southwest 3
      VS
      4 Visitor Springbank 3
    • 5 NW Warriors 3 Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 13, 4:15pm Village Square 2
      4 Visitor Crowfoot 3
    • GAME #12
      Jan. 13, 4:15pm Village Square 2
      5 Home NW Warriors 3
      VS
      4 Visitor Crowfoot 3
  • Round 3

    BRACKET A
    • 0 Bow River 3 Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 14, 8:15pm Max Bell - Arena 2
      1 Visitor Bow Valley 3
    • GAME #13
      Jan. 14, 8:15pm Max Bell - Arena 2
      0 Home Bow River 3
      VS
      1 Visitor Bow Valley 3

    • BRACKET B
    • 7 Springbank 3 Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 14, 8:00pm Frank McCool
      4 Visitor NW Warriors 3
    • GAME #14
      Jan. 14, 8:00pm Frank McCool
      7 Home Springbank 3
      VS
      4 Visitor NW Warriors 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 3 Bow Valley 3 Home
      GAME #15
      VS
      Jan. 15, 7:45pm Stew Hendry
      2 Visitor Simons Valley 2
    • GAME #15
      Jan. 15, 7:45pm Stew Hendry
      3 Home Bow Valley 3
      VS
      2 Visitor Simons Valley 2

    • BRACKET B
    • 2 Saints 2 Home
      GAME #16
      VS
      Jan. 15, 8:15pm Henry Viney
      1 Visitor Springbank 3
    • GAME #16
      Jan. 15, 8:15pm Henry Viney
      2 Home Saints 2
      VS
      1 Visitor Springbank 3
  • Final

    • 2 Bow Valley 3 Home
      GAME #17
      VS
      Jan. 19, 5:30pm Seton Rink B
      3 Visitor Saints 2
    • GAME #17
      Jan. 19, 5:30pm Seton Rink B
      2 Home Bow Valley 3
      VS
      3 Visitor Saints 2
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Bantam 3

Round 1
Jan. 12, 11:00am #1
Rose Kohn
3 H Saints 2
4 V Glenlake 3
Jan. 12, 12:30pm #2
Rose Kohn
5 H Bow River 3
1 V Trails West 3
Jan. 12, 2:00pm #3
Rose Kohn
4 H McKnight 3
2 V Southwest 3
Jan. 12, 3:30pm #4
Rose Kohn
4 H Bow Valley 3
1 V Springbank 3
Jan. 12, 5:00pm #5
Rose Kohn
0 H NW Warriors 3
8 V Simons Valley 2
Jan. 12, 3:45pm #6
Ernie Starr
3 H Blackfoot 3
2 V Crowfoot 3
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 8:45pm #7
Village Square 2
0 H Glenlake 3
4 V Bow River 3
Jan. 14, 8:15pm #13
Max Bell - Arena 2
0 H Bow River 3
1 V Bow Valley 3
Jan. 15, 7:45pm #15

semi
Stew Hendry
3 H Bow Valley 3
2 V Simons Valley 2
Jan. 13, 7:15pm #8
Village Square 2
1 H McKnight 3
4 V Bow Valley 3
Jan. 13, 5:45pm #9
Village Square 2
3 H Simons Valley 2
0 V Blackfoot 3

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 3:00pm #10
Village Square 1
2 H Saints 2
1 V Trails West 3
Jan. 15, 8:15pm #16

semi
Henry Viney
2 H Saints 2
1 V Springbank 3
Jan. 13, 2:45pm #11
Village Square 2
0 H Southwest 3
4 V Springbank 3
Jan. 14, 8:00pm #14
Frank McCool
7 H Springbank 3
4 V NW Warriors 3
Jan. 13, 4:15pm #12
Village Square 2
5 H NW Warriors 3
4 V Crowfoot 3

Championship Final

Jan. 19, 5:30pm #17
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #15 VS Winner of Game #16
Bow Valley 3
Saints 2
2 - 3
Seton Rink B - Jan. 19, 5:30pm

Champion


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils