Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 2 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 1 Simons Valley 2 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 10:30am WinSport B Joan Snyder
      2 Visitor NW Warriors 3
    • GAME #1
      Jan. 12, 10:30am WinSport B Joan Snyder
      1 Home Simons Valley 2
      VS
      2 Visitor NW Warriors 3
    • 3 Springbank 2 Blue Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 11:45am WinSport B Joan Snyder
      2 Visitor Springbank 2 Green
    • GAME #2
      Jan. 12, 11:45am WinSport B Joan Snyder
      3 Home Springbank 2 Blue
      VS
      2 Visitor Springbank 2 Green
    • 5 Crowfoot 2 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 10:30am WinSport D visitcalgary.com
      0 Visitor McKnight 2
    • GAME #3
      Jan. 12, 10:30am WinSport D visitcalgary.com
      5 Home Crowfoot 2
      VS
      0 Visitor McKnight 2
    • 0 NW Warriors 2 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 11:45am WinSport D visitcalgary.com
      5 Visitor Saints 1
    • GAME #4
      Jan. 12, 11:45am WinSport D visitcalgary.com
      0 Home NW Warriors 2
      VS
      5 Visitor Saints 1
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 1 NW Warriors 3 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 12:00pm Huntington Hills
      6 Visitor Springbank 2 Blue
    • GAME #5
      Jan. 13, 12:00pm Huntington Hills
      1 Home NW Warriors 3
      VS
      6 Visitor Springbank 2 Blue
    • 4 Bow River 2 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 10:45am Huntington Hills
      3 Visitor Crowfoot 2
    • GAME #6
      Jan. 13, 10:45am Huntington Hills
      4 Home Bow River 2
      VS
      3 Visitor Crowfoot 2

    • BRACKET B
    • 1 McKnight 2 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 1:15pm Huntington Hills
      0 Visitor NW Warriors 2
    • GAME #7
      Jan. 13, 1:15pm Huntington Hills
      1 Home McKnight 2
      VS
      0 Visitor NW Warriors 2
    • 6 Springbank 2 Green Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 14, 7:45pm Thorncliffe/Greenview
      0 Visitor Crowfoot 2
    • GAME #8
      Jan. 14, 7:45pm Thorncliffe/Greenview
      6 Home Springbank 2 Green
      VS
      0 Visitor Crowfoot 2
  • Round 3

    BRACKET A
    • 2 Bow River 2 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 15, 7:00pm Village Square 2
      4 Visitor Saints 1
    • GAME #9
      Jan. 15, 7:00pm Village Square 2
      2 Home Bow River 2
      VS
      4 Visitor Saints 1

    • BRACKET B
    • 4 Simons Valley 2 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 15, 5:45pm Village Square 2
      2 Visitor McKnight 2
    • GAME #10
      Jan. 15, 5:45pm Village Square 2
      4 Home Simons Valley 2
      VS
      2 Visitor McKnight 2
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 6 Springbank 2 Blue Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 17, 5:45pm Murray Copot
      0 Visitor Saints 1
    • GAME #11
      Jan. 17, 5:45pm Murray Copot
      6 Home Springbank 2 Blue
      VS
      0 Visitor Saints 1

    • BRACKET B
    • 9 Springbank 2 Green Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 17, 7:00pm Murray Copot
      2 Visitor Simons Valley 2
    • GAME #12
      Jan. 17, 7:00pm Murray Copot
      9 Home Springbank 2 Green
      VS
      2 Visitor Simons Valley 2
  • Final

    • 2 Springbank 2 Blue Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 19, 4:45pm WinSport D visitcalgary.com
      3 Visitor Springbank 2 Green
    • GAME #13
      Jan. 19, 4:45pm WinSport D visitcalgary.com
      2 Home Springbank 2 Blue
      VS
      3 Visitor Springbank 2 Green
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 2 North

Bracket A

Round 1
Jan. 12, 10:30am #1
WinSport B Joan Snyder
1 H Simons Valley 2
2 V NW Warriors 3
Jan. 12, 11:45am #2
WinSport B Joan Snyder
3 H Springbank 2 Blue
2 V Springbank 2 Green
Jan. 12, 10:30am #3
WinSport D visitcalgary.com
5 H Crowfoot 2
0 V McKnight 2
Jan. 12, 11:45am #4
WinSport D visitcalgary.com
0 H NW Warriors 2
5 V Saints 1
Bow River 2 has a bye to Round 2
Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 12:00pm #5
Huntington Hills
1 H NW Warriors 3
6 V Springbank 2 Blue
Jan. 17, 5:45pm #11

semi
Murray Copot
6 H Springbank 2 Blue
0 V Saints 1
Jan. 13, 10:45am #6
Huntington Hills
4 H Bow River 2
3 V Crowfoot 2
Jan. 15, 7:00pm #9
Village Square 2
2 H Bow River 2
4 V Saints 1

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 1:15pm #7
Huntington Hills
1 H McKnight 2
0 V NW Warriors 2
Jan. 15, 5:45pm #10
Village Square 2
4 H Simons Valley 2
2 V McKnight 2
Jan. 17, 7:00pm #12

semi
Murray Copot
9 H Springbank 2 Green
2 V Simons Valley 2
Jan. 14, 7:45pm #8
Thorncliffe/Greenview
6 H Springbank 2 Green
0 V Crowfoot 2

Championship Final

Champion

Winner of Game #12

Springbank 2 Green


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils