Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 7 South

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 0 Lake Bonavista 6 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 8:15am George Blundun
      1 Visitor Glenlake 7 Blue
    • GAME #1
      Jan. 12, 8:15am George Blundun
      0 Home Lake Bonavista 6
      VS
      1 Visitor Glenlake 7 Blue
    • 8 Trails West 7 White Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 9:30am George Blundun
      2 Visitor Blackfoot 7
    • GAME #2
      Jan. 12, 9:30am George Blundun
      8 Home Trails West 7 White
      VS
      2 Visitor Blackfoot 7
    • 1 Southwest 7 Gold Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 8:30am Optimist
      2 Visitor Trails West 7 Red
    • GAME #3
      Jan. 12, 8:30am Optimist
      1 Home Southwest 7 Gold
      VS
      2 Visitor Trails West 7 Red
    • 3 Glenlake 7 Green Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 9:45am Optimist
      5 Visitor Bow Valley 7 White
    • GAME #4
      Jan. 12, 9:45am Optimist
      3 Home Glenlake 7 Green
      VS
      5 Visitor Bow Valley 7 White
    • 4 Lake Bonavista 7 Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 6:15pm Flames Community - Gold
      1 Visitor Southwest 7 Blue
    • GAME #5
      Jan. 12, 6:15pm Flames Community - Gold
      4 Home Lake Bonavista 7
      VS
      1 Visitor Southwest 7 Blue
    • 3 Bow Valley 7 Black Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 12, 7:30pm Flames Community - Gold
      4 Visitor Mavericks 7
    • GAME #6
      Jan. 12, 7:30pm Flames Community - Gold
      3 Home Bow Valley 7 Black
      VS
      4 Visitor Mavericks 7
  • Round 2

    BRACKET A
    • 1 Glenlake 7 Blue Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 6:30pm Flames Community - Gold
      4 Visitor Trails West 7 White
    • GAME #7
      Jan. 13, 6:30pm Flames Community - Gold
      1 Home Glenlake 7 Blue
      VS
      4 Visitor Trails West 7 White
    • 0 Trails West 7 Red Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 7:45pm Flames Community - Gold
      1 Visitor Bow Valley 7 White
    • GAME #8
      Jan. 13, 7:45pm Flames Community - Gold
      0 Home Trails West 7 Red
      VS
      1 Visitor Bow Valley 7 White
    • 1 Lake Bonavista 7 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 10:30am Cardel Rec South 1
      7 Visitor Mavericks 7
    • GAME #9
      Jan. 13, 10:30am Cardel Rec South 1
      1 Home Lake Bonavista 7
      VS
      7 Visitor Mavericks 7

    • BRACKET B
    • 3 Lake Bonavista 6 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 13, 1:45pm Lake Bonavista
      4 Visitor Blackfoot 7
    • GAME #10
      Jan. 13, 1:45pm Lake Bonavista
      3 Home Lake Bonavista 6
      VS
      4 Visitor Blackfoot 7
    • 1 Southwest 7 Gold Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 13, 8:00am Trico Centre 1
      4 Visitor Glenlake 7 Green
    • GAME #11
      Jan. 13, 8:00am Trico Centre 1
      1 Home Southwest 7 Gold
      VS
      4 Visitor Glenlake 7 Green
    • 1 Southwest 7 Blue Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 13, 2:30pm Trico Centre 1
      10 Visitor Bow Valley 7 Black
    • GAME #12
      Jan. 13, 2:30pm Trico Centre 1
      1 Home Southwest 7 Blue
      VS
      10 Visitor Bow Valley 7 Black
  • Round 3

    BRACKET A
    • 3 Trails West 7 White Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 15, 7:00pm Joe Kryczka
      4 Visitor Bow Valley 7 White
    • GAME #13
      Jan. 15, 7:00pm Joe Kryczka
      3 Home Trails West 7 White
      VS
      4 Visitor Bow Valley 7 White

    • BRACKET B
    • 0 Glenlake 7 Green Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 15, 5:45pm Joe Kryczka
      3 Visitor Bow Valley 7 Black
    • GAME #14
      Jan. 15, 5:45pm Joe Kryczka
      0 Home Glenlake 7 Green
      VS
      3 Visitor Bow Valley 7 Black
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 1 Bow Valley 7 White Home
      GAME #15
      VS
      Jan. 17, 5:45pm Optimist
      6 Visitor Mavericks 7
    • GAME #15
      Jan. 17, 5:45pm Optimist
      1 Home Bow Valley 7 White
      VS
      6 Visitor Mavericks 7

    • BRACKET B
    • 3 Blackfoot 7 Home
      GAME #16
      VS
      Jan. 17, 7:00pm Optimist
      2 Visitor Bow Valley 7 Black
    • GAME #16
      Jan. 17, 7:00pm Optimist
      3 Home Blackfoot 7
      VS
      2 Visitor Bow Valley 7 Black
  • Final

    • TBD Mavericks 7 Home
      GAME #17
      VS
      Jan. 19, 2:10pm Great Plains Rink 2
      TBD Visitor Blackfoot 7
    • GAME #17
      Jan. 19, 2:10pm Great Plains Rink 2
      TBD Home Mavericks 7
      VS
      TBD Visitor Blackfoot 7

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 7 South

Round 1
Jan. 12, 8:15am #1
George Blundun
0 H Lake Bonavista 6
1 V Glenlake 7 Blue
Jan. 12, 9:30am #2
George Blundun
8 H Trails West 7 White
2 V Blackfoot 7
Jan. 12, 8:30am #3
Optimist
1 H Southwest 7 Gold
2 V Trails West 7 Red
Jan. 12, 9:45am #4
Optimist
3 H Glenlake 7 Green
5 V Bow Valley 7 White
Jan. 12, 6:15pm #5
Flames Community - Gold
4 H Lake Bonavista 7
1 V Southwest 7 Blue
Jan. 12, 7:30pm #6
Flames Community - Gold
3 H Bow Valley 7 Black
4 V Mavericks 7
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 6:30pm #7
Flames Community - Gold
1 H Glenlake 7 Blue
4 V Trails West 7 White
Jan. 15, 7:00pm #13
Joe Kryczka
3 H Trails West 7 White
4 V Bow Valley 7 White
Jan. 17, 5:45pm #15

semi
Optimist
1 H Bow Valley 7 White
6 V Mavericks 7
Jan. 13, 7:45pm #8
Flames Community - Gold
0 H Trails West 7 Red
1 V Bow Valley 7 White
Jan. 13, 10:30am #9
Cardel Rec South 1
1 H Lake Bonavista 7
7 V Mavericks 7

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 1:45pm #10
Lake Bonavista
3 H Lake Bonavista 6
4 V Blackfoot 7
Jan. 17, 7:00pm #16

semi
Optimist
3 H Blackfoot 7
2 V Bow Valley 7 Black
Jan. 13, 8:00am #11
Trico Centre 1
1 H Southwest 7 Gold
4 V Glenlake 7 Green
Jan. 15, 5:45pm #14
Joe Kryczka
0 H Glenlake 7 Green
3 V Bow Valley 7 Black
Jan. 13, 2:30pm #12
Trico Centre 1
1 H Southwest 7 Blue
10 V Bow Valley 7 Black

Championship Final

Jan. 19, 2:10pm #17
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #15 VS Winner of Game #16
Mavericks 7
Blackfoot 7
TBD - TBD
Great Plains Rink 2 - Jan. 19, 2:10pm

Champion


Winner of Game #17


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils