Schedules

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 7 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 3 Springbank 7 Blue Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 12, 1:15pm Crowfoot
      2 Visitor NW Warriors 7 Red
    • GAME #1
      Jan. 12, 1:15pm Crowfoot
      3 Home Springbank 7 Blue
      VS
      2 Visitor NW Warriors 7 Red
    • 1 Crowfoot 7 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 12, 2:30pm Crowfoot
      3 Visitor Springbank 7 Green
    • GAME #2
      Jan. 12, 2:30pm Crowfoot
      1 Home Crowfoot 7
      VS
      3 Visitor Springbank 7 Green
    • 0 Saints 6 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 12, 4:00pm Crowfoot
      4 Visitor McKnight 7
    • GAME #3
      Jan. 12, 4:00pm Crowfoot
      0 Home Saints 6
      VS
      4 Visitor McKnight 7
    • 4 Bow River 7 Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 12, 12:00pm Thorncliffe/Greenview
      3 Visitor Simons Valley 7
    • GAME #4
      Jan. 12, 12:00pm Thorncliffe/Greenview
      4 Home Bow River 7
      VS
      3 Visitor Simons Valley 7
    • 2 NW Warriors 7 White Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 12, 1:15pm Thorncliffe/Greenview
      4 Visitor McKnight 6
    • GAME #5
      Jan. 12, 1:15pm Thorncliffe/Greenview
      2 Home NW Warriors 7 White
      VS
      4 Visitor McKnight 6
  • Round 2

    BRACKET A
    • 2 Springbank 7 Blue Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 13, 9:45am Vivo - East
      4 Visitor Springbank 7 Green
    • GAME #6
      Jan. 13, 9:45am Vivo - East
      2 Home Springbank 7 Blue
      VS
      4 Visitor Springbank 7 Green
    • 2 McKnight 7 Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 13, 11:00am Vivo - East
      6 Visitor Bow River 7
    • GAME #7
      Jan. 13, 11:00am Vivo - East
      2 Home McKnight 7
      VS
      6 Visitor Bow River 7

    • BRACKET B
    • 2 Crowfoot 7 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 13, 10:00am Vivo - West
      1 Visitor Saints 6
    • GAME #8
      Jan. 13, 10:00am Vivo - West
      2 Home Crowfoot 7
      VS
      1 Visitor Saints 6
    • 2 Simons Valley 7 Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 13, 11:15am Vivo - West
      5 Visitor NW Warriors 7 White
    • GAME #9
      Jan. 13, 11:15am Vivo - West
      2 Home Simons Valley 7
      VS
      5 Visitor NW Warriors 7 White
  • Round 3

    BRACKET A
    • 2 Bow River 7 Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 15, 7:00pm Shouldice
      4 Visitor McKnight 6
    • GAME #10
      Jan. 15, 7:00pm Shouldice
      2 Home Bow River 7
      VS
      4 Visitor McKnight 6

    • BRACKET B
    • 6 NW Warriors 7 Red Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 15, 5:45pm Shouldice
      0 Visitor Crowfoot 7
    • GAME #11
      Jan. 15, 5:45pm Shouldice
      6 Home NW Warriors 7 Red
      VS
      0 Visitor Crowfoot 7
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • 2 Springbank 7 Green Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 16, 5:45pm Murray Copot
      3 Visitor McKnight 6
    • GAME #12
      Jan. 16, 5:45pm Murray Copot
      2 Home Springbank 7 Green
      VS
      3 Visitor McKnight 6

    • BRACKET B
    • 3 NW Warriors 7 Red Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 16, 7:00pm Murray Copot
      2 Visitor NW Warriors 7 White
    • GAME #13
      Jan. 16, 7:00pm Murray Copot
      3 Home NW Warriors 7 Red
      VS
      2 Visitor NW Warriors 7 White
  • Final

    • 0 McKnight 6 Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 19, 12:15pm WinSport C
      2 Visitor NW Warriors 7 Red
    • GAME #14
      Jan. 19, 12:15pm WinSport C
      0 Home McKnight 6
      VS
      2 Visitor NW Warriors 7 Red
  • Champion

    2018/2019
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2019 - January 19th, 2019Atom 7 North

Bracket A

Round 1
Jan. 12, 1:15pm #1
Crowfoot
3 H Springbank 7 Blue
2 V NW Warriors 7 Red
Jan. 12, 2:30pm #2
Crowfoot
1 H Crowfoot 7
3 V Springbank 7 Green
Jan. 12, 4:00pm #3
Crowfoot
0 H Saints 6
4 V McKnight 7
Jan. 12, 12:00pm #4
Thorncliffe/Greenview
4 H Bow River 7
3 V Simons Valley 7
Jan. 12, 1:15pm #5
Thorncliffe/Greenview
2 H NW Warriors 7 White
4 V McKnight 6
Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 9:45am #6
Vivo - East
2 H Springbank 7 Blue
4 V Springbank 7 Green
Jan. 16, 5:45pm #12

semi
Murray Copot
2 H Springbank 7 Green
3 V McKnight 6
Jan. 13, 11:00am #7
Vivo - East
2 H McKnight 7
6 V Bow River 7
Jan. 15, 7:00pm #10
Shouldice
2 H Bow River 7
4 V McKnight 6

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 13, 10:00am #8
Vivo - West
2 H Crowfoot 7
1 V Saints 6
Jan. 15, 5:45pm #11
Shouldice
6 H NW Warriors 7 Red
0 V Crowfoot 7
Jan. 16, 7:00pm #13

semi
Murray Copot
3 H NW Warriors 7 Red
2 V NW Warriors 7 White
Jan. 13, 11:15am #9
Vivo - West
2 H Simons Valley 7
5 V NW Warriors 7 White

Championship Final

Jan. 19, 12:15pm #14
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #12 VS Winner of Game #13
McKnight 6
NW Warriors 7 Red
0 - 2
WinSport C - Jan. 19, 12:15pm

Champion

Winner of Game #13

NW Warriors 7 Red


2018/2019 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils