City Championships

Schedules

February 22nd, 2019 - March 20th, 2019Bantam B Girls

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 2 GHC Blaze Home
      GAME #1
      VS
      Feb. 27, 7:15pm Henry Viney
      4 Visitor GHC Ignite
    • GAME #1
      Feb. 27, 7:15pm Henry Viney
      2 Home GHC Blaze
      VS
      4 Visitor GHC Ignite
    • 4 GHC Scorch Home
      GAME #2
      VS
      Feb. 27, 8:45pm Henry Viney
      0 Visitor GHC Flames
    • GAME #2
      Feb. 27, 8:45pm Henry Viney
      4 Home GHC Scorch
      VS
      0 Visitor GHC Flames
    • has a bye to
      Round 2
    • has a bye to
      Round 2
  • Round 2

    BRACKET A
    • 3 GHC Heat Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 2, 3:15pm George Blundun
      2 Visitor GHC Ignite
    • GAME #3
      Mar. 2, 3:15pm George Blundun
      3 Home GHC Heat
      VS
      2 Visitor GHC Ignite
    • 1 GHC Spark Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 2, 1:45pm George Blundun
      2 Visitor GHC Scorch
    • GAME #4
      Mar. 2, 1:45pm George Blundun
      1 Home GHC Spark
      VS
      2 Visitor GHC Scorch

    • BRACKET B
    • 3 GHC Spark Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 12:00pm Father David Bauer
      5 Visitor GHC Blaze
    • GAME #5
      Mar. 3, 12:00pm Father David Bauer
      3 Home GHC Spark
      VS
      5 Visitor GHC Blaze
    • 2 GHC Ignite Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 10:30am Father David Bauer
      1 Visitor GHC Flames
    • GAME #6
      Mar. 3, 10:30am Father David Bauer
      2 Home GHC Ignite
      VS
      1 Visitor GHC Flames
  • Round 3

    BRACKET A
    • 3 GHC Heat Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 4, 8:30pm Frank McCool
      2 Visitor GHC Scorch
    • GAME #7
      Mar. 4, 8:30pm Frank McCool
      3 Home GHC Heat
      VS
      2 Visitor GHC Scorch

    • BRACKET B
    • 4 GHC Blaze Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 4, 7:00pm Frank McCool
      1 Visitor GHC Ignite
    • GAME #8
      Mar. 4, 7:00pm Frank McCool
      4 Home GHC Blaze
      VS
      1 Visitor GHC Ignite
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 4 GHC Scorch Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 2:45pm WinSport D visitcalgary.com
      0 Visitor GHC Blaze
    • GAME #9
      Mar. 9, 2:45pm WinSport D visitcalgary.com
      4 Home GHC Scorch
      VS
      0 Visitor GHC Blaze
  • Final

    • 5 GHC Heat Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 10, 3:15pm Rose Kohn
      1 Visitor GHC Scorch
    • GAME #10
      Mar. 10, 3:15pm Rose Kohn
      5 Home GHC Heat
      VS
      1 Visitor GHC Scorch
  • Champion

    2018/2019
    City Championships

February 22nd, 2019 - March 20th, 2019Bantam B Girls

Round 1
Feb. 27, 7:15pm #1
Henry Viney
2 H GHC Blaze
4 V GHC Ignite
Feb. 27, 8:45pm #2
Henry Viney
4 H GHC Scorch
0 V GHC Flames
GHC Heat has a bye to Round 2
GHC Spark has a bye to Round 2
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Mar. 2, 3:15pm #3
George Blundun
3 H GHC Heat
2 V GHC Ignite
Mar. 4, 8:30pm #7

semi
Frank McCool
3 H GHC Heat
2 V GHC Scorch
Mar. 2, 1:45pm #4
George Blundun
1 H GHC Spark
2 V GHC Scorch

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Mar. 3, 12:00pm #5
Father David Bauer
3 H GHC Spark
5 V GHC Blaze
Mar. 4, 7:00pm #8
Frank McCool
4 H GHC Blaze
1 V GHC Ignite
Mar. 9, 2:45pm #9

semi
WinSport D visitcalgary.com
4 H GHC Scorch
0 V GHC Blaze
Mar. 3, 10:30am #6
Father David Bauer
2 H GHC Ignite
1 V GHC Flames

Championship Final

Mar. 10, 3:15pm #10
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #7 VS Winner of Game #9
GHC Heat
GHC Scorch
5 - 1
Rose Kohn - Mar. 10, 3:15pm

Champion


2018/2019 City Championships

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils