City Championships

Schedules

February 22nd, 2019 - March 20th, 2019Midget 4 Red

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • 11 Glenlake 4 Blue Home
      GAME #1
      VS
      Mar. 2, 5:30pm Northeast Sportsplex - West
      2 Visitor Southwest 4 Gold
    • GAME #1
      Mar. 2, 5:30pm Northeast Sportsplex - West
      11 Home Glenlake 4 Blue
      VS
      2 Visitor Southwest 4 Gold
    • 4 Blackfoot 4 Home
      GAME #2
      VS
      Mar. 2, 4:00pm Northeast Sportsplex - West
      1 Visitor NW Warriors 4
    • GAME #2
      Mar. 2, 4:00pm Northeast Sportsplex - West
      4 Home Blackfoot 4
      VS
      1 Visitor NW Warriors 4
    • 4 Glenlake 4 Green Home
      GAME #3
      VS
      Mar. 2, 4:45pm Northeast Sportsplex - East
      2 Visitor Southside 4
    • GAME #3
      Mar. 2, 4:45pm Northeast Sportsplex - East
      4 Home Glenlake 4 Green
      VS
      2 Visitor Southside 4
    • 2 Southwest 4 Blue Home
      GAME #4
      VS
      Mar. 2, 3:15pm Northeast Sportsplex - East
      0 Visitor Bow Valley 4
    • GAME #4
      Mar. 2, 3:15pm Northeast Sportsplex - East
      2 Home Southwest 4 Blue
      VS
      0 Visitor Bow Valley 4
  • Round 2

    BRACKET A
    • 2 Glenlake 4 Blue Home
      GAME #5
      VS
      Mar. 3, 5:45pm Ed Whalen
      0 Visitor Blackfoot 4
    • GAME #5
      Mar. 3, 5:45pm Ed Whalen
      2 Home Glenlake 4 Blue
      VS
      0 Visitor Blackfoot 4
    • 2 Glenlake 4 Green Home
      GAME #6
      VS
      Mar. 3, 4:15pm Ed Whalen
      1 Visitor Southwest 4 Blue
    • GAME #6
      Mar. 3, 4:15pm Ed Whalen
      2 Home Glenlake 4 Green
      VS
      1 Visitor Southwest 4 Blue

    • BRACKET B
    • 2 NW Warriors 4 Home
      GAME #7
      VS
      Mar. 3, 7:15pm Ed Whalen
      3 Visitor Southwest 4 Gold
    • GAME #7
      Mar. 3, 7:15pm Ed Whalen
      2 Home NW Warriors 4
      VS
      3 Visitor Southwest 4 Gold
    • 5 Bow Valley 4 Home
      GAME #8
      VS
      Mar. 3, 5:45pm Max Bell - Arena 2
      3 Visitor Southside 4
    • GAME #8
      Mar. 3, 5:45pm Max Bell - Arena 2
      5 Home Bow Valley 4
      VS
      3 Visitor Southside 4
  • Round 3

    BRACKET A
    • 0 Glenlake 4 Blue Home
      GAME #11
      VS
      Mar. 10, 6:30pm George Blundun
      2 Visitor Glenlake 4 Green
    • GAME #11
      Mar. 10, 6:30pm George Blundun
      0 Home Glenlake 4 Blue
      VS
      2 Visitor Glenlake 4 Green

    • BRACKET B
    • 5 Southwest 4 Blue Home
      GAME #9
      VS
      Mar. 9, 7:15pm Henry Viney
      1 Visitor Southwest 4 Gold
    • GAME #9
      Mar. 9, 7:15pm Henry Viney
      5 Home Southwest 4 Blue
      VS
      1 Visitor Southwest 4 Gold
    • 3 Blackfoot 4 Home
      GAME #10
      VS
      Mar. 9, 8:45pm Henry Viney
      0 Visitor Bow Valley 4
    • GAME #10
      Mar. 9, 8:45pm Henry Viney
      3 Home Blackfoot 4
      VS
      0 Visitor Bow Valley 4
  • Round 4

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 3 Southwest 4 Blue Home
      GAME #12
      VS
      Mar. 10, 5:00pm George Blundun
      2 Visitor Blackfoot 4
    • GAME #12
      Mar. 10, 5:00pm George Blundun
      3 Home Southwest 4 Blue
      VS
      2 Visitor Blackfoot 4
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    Advances to Finals

      BRACKET B
    • 0 Glenlake 4 Blue Home
      GAME #13
      VS
      Mar. 15, 8:30pm Seton Rink B
      1 Visitor Southwest 4 Blue
    • GAME #13
      Mar. 15, 8:30pm Seton Rink B
      0 Home Glenlake 4 Blue
      VS
      1 Visitor Southwest 4 Blue
  • Final

    • 0 Glenlake 4 Green Home
      GAME #14
      VS
      Mar. 17, 3:00pm Max Bell - Ken Bracko Arena
      1 Visitor Southwest 4 Blue
    • GAME #14
      Mar. 17, 3:00pm Max Bell - Ken Bracko Arena
      0 Home Glenlake 4 Green
      VS
      1 Visitor Southwest 4 Blue
  • Final

    • 0 Southwest 4 Blue Home
      GAME #15
      VS
      Mar. 19, 7:30pm Stu Peppard
      3 Visitor Glenlake 4 Green
    • GAME #15
      Mar. 19, 7:30pm Stu Peppard
      0 Home Southwest 4 Blue
      VS
      3 Visitor Glenlake 4 Green
  • Champion

    2018/2019
    City Championships

February 22nd, 2019 - March 20th, 2019Midget 4 Red

Round 1
Mar. 2, 5:30pm #1
Northeast Sportsplex - West
11 H Glenlake 4 Blue
2 V Southwest 4 Gold
Mar. 2, 4:00pm #2
Northeast Sportsplex - West
4 H Blackfoot 4
1 V NW Warriors 4
Mar. 2, 4:45pm #3
Northeast Sportsplex - East
4 H Glenlake 4 Green
2 V Southside 4
Mar. 2, 3:15pm #4
Northeast Sportsplex - East
2 H Southwest 4 Blue
0 V Bow Valley 4
Winners of the initial round move to the "Bracket A". Losers move to the "Bracket B".

Bracket A

Round 2 Semi-Finals
Mar. 3, 5:45pm #5
Ed Whalen
2 H Glenlake 4 Blue
0 V Blackfoot 4
Mar. 10, 6:30pm #11

semi
George Blundun
0 H Glenlake 4 Blue
2 V Glenlake 4 Green
Mar. 3, 4:15pm #6
Ed Whalen
2 H Glenlake 4 Green
1 V Southwest 4 Blue

Bracket B

Round 2 Round 3 Round 4 Semi-Finals
Mar. 3, 7:15pm #7
Ed Whalen
2 H NW Warriors 4
3 V Southwest 4 Gold
Mar. 9, 7:15pm #9
Henry Viney
5 H Southwest 4 Blue
1 V Southwest 4 Gold
Mar. 10, 5:00pm #12
George Blundun
3 H Southwest 4 Blue
2 V Blackfoot 4
Mar. 15, 8:30pm #13

semi
Seton Rink B
0 H Glenlake 4 Blue
1 V Southwest 4 Blue
Mar. 3, 5:45pm #8
Max Bell - Arena 2
5 H Bow Valley 4
3 V Southside 4
Mar. 9, 8:45pm #10
Henry Viney
3 H Blackfoot 4
0 V Bow Valley 4

Championship Final

Mar. 17, 3:00pm #14
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #11 VS Winner of Game #13
Glenlake 4 Green
Southwest 4 Blue
0 - 1
Max Bell - Ken Bracko Arena - Mar. 17, 3:00pm

Championship Final

Mar. 19, 7:30pm #15
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #14 VS Loser of Game #14
Southwest 4 Blue
Glenlake 4 Green
0 - 3
Stu Peppard - Mar. 19, 7:30pm

Champion

Loser of Game #14

Glenlake 4 Green


2018/2019 City Championships

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils