Schedules

January 12th, 2018 - January 20th, 2018Novice 2 North

  • Round 1
    Winners of the initial round move to Bracket A. Losers move to Bracket B.
    • W Bow River 2 Home
      GAME #1
      VS
      Jan. 13, 12:00pm Thorncliffe/Greenview
      L Visitor McKnight 2
    • GAME #1
      Jan. 13, 12:00pm Thorncliffe/Greenview
      W Home Bow River 2
      VS
      L Visitor McKnight 2
    • L Bow River 3 Home
      GAME #2
      VS
      Jan. 13, 1:15pm Thorncliffe/Greenview
      W Visitor Crowfoot 2
    • GAME #2
      Jan. 13, 1:15pm Thorncliffe/Greenview
      L Home Bow River 3
      VS
      W Visitor Crowfoot 2
    • L Simons Valley 2 Home
      GAME #3
      VS
      Jan. 13, 2:30pm Murray Copot
      W Visitor NW Warriors 2 Red
    • GAME #3
      Jan. 13, 2:30pm Murray Copot
      L Home Simons Valley 2
      VS
      W Visitor NW Warriors 2 Red
    • L NW Warriors 2 White Home
      GAME #4
      VS
      Jan. 13, 3:45pm Murray Copot
      W Visitor Springbank 2 Green
    • GAME #4
      Jan. 13, 3:45pm Murray Copot
      L Home NW Warriors 2 White
      VS
      W Visitor Springbank 2 Green
    • L Springbank 2 Blue Home
      GAME #5
      VS
      Jan. 13, 5:00pm Murray Copot
      W Visitor Simons Valley 3 Teal
    • GAME #5
      Jan. 13, 5:00pm Murray Copot
      L Home Springbank 2 Blue
      VS
      W Visitor Simons Valley 3 Teal
  • Round 2

    BRACKET A
    • L Bow River 2 Home
      GAME #6
      VS
      Jan. 14, 9:30am Triwood
      W Visitor Crowfoot 2
    • GAME #6
      Jan. 14, 9:30am Triwood
      L Home Bow River 2
      VS
      W Visitor Crowfoot 2
    • W NW Warriors 2 Red Home
      GAME #7
      VS
      Jan. 14, 10:45am Triwood
      L Visitor Springbank 2 Green
    • GAME #7
      Jan. 14, 10:45am Triwood
      W Home NW Warriors 2 Red
      VS
      L Visitor Springbank 2 Green

    • BRACKET B
    • W Bow River 3 Home
      GAME #8
      VS
      Jan. 14, 11:00am Northeast Sportsplex - East
      L Visitor Simons Valley 2
    • GAME #8
      Jan. 14, 11:00am Northeast Sportsplex - East
      W Home Bow River 3
      VS
      L Visitor Simons Valley 2
    • W NW Warriors 2 White Home
      GAME #9
      VS
      Jan. 14, 11:45am Northeast Sportsplex - West
      L Visitor Springbank 2 Blue
    • GAME #9
      Jan. 14, 11:45am Northeast Sportsplex - West
      W Home NW Warriors 2 White
      VS
      L Visitor Springbank 2 Blue
  • Round 3

    BRACKET A
    • W NW Warriors 2 Red Home
      GAME #10
      VS
      Jan. 15, 5:45pm Crowchild - Red
      L Visitor Simons Valley 3 Teal
    • GAME #10
      Jan. 15, 5:45pm Crowchild - Red
      W Home NW Warriors 2 Red
      VS
      L Visitor Simons Valley 3 Teal

    • BRACKET B
    • W McKnight 2 Home
      GAME #11
      VS
      Jan. 15, 7:00pm Crowchild - Red
      L Visitor Bow River 3
    • GAME #11
      Jan. 15, 7:00pm Crowchild - Red
      W Home McKnight 2
      VS
      L Visitor Bow River 3
  • Semi-Finals

    BRACKET A
    • L Crowfoot 2 Home
      GAME #12
      VS
      Jan. 17, 7:00pm Shouldice
      W Visitor NW Warriors 2 Red
    • GAME #12
      Jan. 17, 7:00pm Shouldice
      L Home Crowfoot 2
      VS
      W Visitor NW Warriors 2 Red

    • BRACKET B
    • L McKnight 2 Home
      GAME #13
      VS
      Jan. 17, 5:45pm Shouldice
      W Visitor NW Warriors 2 White
    • GAME #13
      Jan. 17, 5:45pm Shouldice
      L Home McKnight 2
      VS
      W Visitor NW Warriors 2 White
  • Final

    • W NW Warriors 2 Red Home
      GAME #14
      VS
      Jan. 20, 2:45pm Shouldice
      L Visitor NW Warriors 2 White
    • GAME #14
      Jan. 20, 2:45pm Shouldice
      W Home NW Warriors 2 Red
      VS
      L Visitor NW Warriors 2 White
  • Champion

    2017/2018
    Esso Minor Hockey Week

January 12th, 2018 - January 20th, 2018Novice 2 North

Bracket A

Round 1
Jan. 13, 12:00pm #1
Thorncliffe/Greenview
H Bow River 2
V McKnight 2
Jan. 13, 1:15pm #2
Thorncliffe/Greenview
H Bow River 3
V Crowfoot 2
Jan. 13, 2:30pm #3
Murray Copot
H Simons Valley 2
V NW Warriors 2 Red
Jan. 13, 3:45pm #4
Murray Copot
H NW Warriors 2 White
V Springbank 2 Green
Jan. 13, 5:00pm #5
Murray Copot
H Springbank 2 Blue
V Simons Valley 3 Teal
Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 14, 9:30am #6
Triwood
H Bow River 2
V Crowfoot 2
Jan. 17, 7:00pm #12

semi
Shouldice
H Crowfoot 2
V NW Warriors 2 Red
Jan. 14, 10:45am #7
Triwood
H NW Warriors 2 Red
V Springbank 2 Green
Jan. 15, 5:45pm #10
Crowchild - Red
H NW Warriors 2 Red
V Simons Valley 3 Teal

Bracket B

Round 2 Round 3 Semi-Finals
Jan. 14, 11:00am #8
Northeast Sportsplex - East
H Bow River 3
V Simons Valley 2
Jan. 15, 7:00pm #11
Crowchild - Red
H McKnight 2
V Bow River 3
Jan. 17, 5:45pm #13

semi
Shouldice
H McKnight 2
V NW Warriors 2 White
Jan. 14, 11:45am #9
Northeast Sportsplex - West
H NW Warriors 2 White
V Springbank 2 Blue

Championship Final

Jan. 20, 2:45pm #14
- HOME - - VISITOR -
Winner of Game #12 VS Winner of Game #13
NW Warriors 2 Red
NW Warriors 2 White
W - L
Shouldice - Jan. 20, 2:45pm

Champion

Winner of Game #12

NW Warriors 2 Red


2017/2018 Esso Minor Hockey Week

Hockey Calgary Menu

Find Your Team

Councils